Darkeden

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Darkeden" on õudusteemaline MMORPG-arvutimäng.

See on esimene omataoline arvutimäng, kus on mängijal võimalik valida kahe rassi vahel.

"Darkedeni" lõi Korea firma Softon. Mäng on mõeldud Windowsi platvormile. Lisaks mängu tasulisele täisversioonile on tootja kodulehelt võimalik tasuta saada kärbitud versiooni.

Mängu tegevus toimub väljamõeldud Ida-Euroopa maal Eslanias.

Rassid[muuda | muuda lähteteksti]

Slayers (Vampiiritapja)[muuda | muuda lähteteksti]

Inimrass, mille esindajad võivad spetsialiseeruda viiele alale. Vampiiritapjaga sa ei pea oma oskusi niivõrd arendama, kuivõrd seda teevad relvad. Terariista/Mõõgaga: Suurendad sa oma jõudu. Relvadega: Suurendad sa om täpsust. Risti/Sauaga: Suurendad sa oma teadmisi. Ka teised sinu oskused kasvavad kuid aeglasemini kui sinu relva antud oskused.

  • Sõdur
Spetsialiseerunud tulejõule. Standardsed relvad on kuulipildurid (SMG-d), rünnakrelvad (AR-id), snaiperpüssid (SR-id) ja pumppüssid (SG-d). Tavaliselt kasutatakse kuulipildureid ja rünnakrelvi. Põhiatribuudina arendatakse täpsust, mida kasutatakse sihtimisel.
  • Terariistaspetsialist
Spetsialiseerunud rasketerariistadele. Kasutatakse mõlemat kätt ja kilpe ei kanta. Väga tugevad aga aeglase rünnaku kiirusega. Põhiatribuudina arendatakse jõudu
Spetsialiseerunud rasketerariistadele. Kasutatakse mõlemat kätt ja kilpe ei kanta. Väga tugevad aga aeglase rünnaku kiirusega. Põhiatribuudina arendatakse jõudu.
  • Mõõgaspetsialist
Spetsialiseeerunud kergematele mõõkadele. Mõõga kõrval kasutatakse ka kilpi. Kiirem rünnak kuid nõrgem rünnak kui terariistaspetsialistil. Põhiatribuudina arendatakse täpsust või jõudu.
  • Võlur
Püha sõdalane. Spetsialiseerunud maagiale. Vaimulik võimsate rünnaku loitsudega. Üks kardetumaid vampiiride seas, sest suudab nähtamatud vampiirid inimestele nähtavaks teha.
  • Ravitseja
Püha sõdalane. Spetsialiseerunud maagiale. Vaimulik võimsate ravitsemis loitsudega. Üks thatsamaid liikmeid kambas, suudab ellu äratada ka surma saanud inimesi ja rünnata väikse jõuga.

Vampiirid[muuda | muuda lähteteksti]

Vampiiri arendamist peetakse lihtsaks ja nad saavad ka üsna lihtsalt üksi hakkama. See rass lubab sul valida mida sa soovid arendada. Kõik vampiirid oskavad lõpuks kõiki loitse. Kõikide põhiomaduste väärtus on alguses 20 ja sellest madalamaks nad minna ei saa.

  • Maag (Täpsus(dex):240/Maagia(Int):Ülejäänud)
Rünnak kiirus on vähendatud ja siiski suudab teha normaalselt viga. Täpsus peab olema umbes 240, et saaks kasutada täisvõimsusel vampiiride loitsu "Kiirtribling". Üks parimaid Vampiiride loitse.
  • Sõdalane (Täpsus(Dex):240/Jõud(Str):Ülejäänud)
Teeb maksimaalselt viga, säilitades parimad võimalused kiirtriblinguks. Samas tõstab täpsus pihtasaamis võimalust mis määrab ära, kui palju teed sina viga neile (saades rohkem pihta) ja kui palju saavad nemad sulle pihta. Põhi rünnakuna kasutatakse Happe käsi, Veriseid küüsi ja Maagilist kätt (saad rünnata isegi kui ei ole rünnatava vastas).

Terminoloogia[muuda | muuda lähteteksti]

moju: all registance.pam: kaubandustermin, lühend korea keelest tähendusega "müün"

sam: kaubandustermin, lühend korea keelest tähendusega "ostan"

lair: üldtermin, asukoha nimi, koht kus on võimalik saade beade ja pendante, mis on maagilised esemed, ning mida võib kas vahetada või müüa turul. Beadi või pendanti saamiseks tuleb lairis lõpuni elus püsida. Kuna lairis on võimalik saada kiiresti exp-i "kogemusi" siis on tavaline nähtus, et nõrgemad lüüakse lairi ees või siis sees maha teiste kasutajate poolt.

gejak;rankup: üldtermin, tähendab kiiresti mängija auastmeid või leveleid üles tuunimist. Vastavalt rassile on ka tuunimis viisid erinevad. Vampiiritapjad: Kasutatakse ära mõõgamehe erioskust counter attack "pimesi vasturünnak" mängus leiduvate koletis pealike peal, kes on kas punast või kuldset tooni. Teoreetiliselt saab gejakida mõõgamees üksi kui praktikas on seda kasulikum teha kambas. Kampa kuuluvad liikmed saavad ka auastme kogemusi. Kampa peaksid kuuluma mõõgamees (kasutab pimesi vasturünnakut ja maagilist kilpi) paar ravitsejat, kes pidevalt ravivad mõõgameest ja vastavalt võimalusele keegi kes hoiab vampiire ja koletisi eemal. Vampiirid: Kõige kasulikum on tuunida level 1 vampiiri, tuunimiseks läheb vaja kõrge oskustega ühte vampiiritapjat ja ühte vampiiritapjat kes oskab elustada ning 1-6 level 1 vampiiri, kes on kambas. Vampiirid tapavad ühte vampiiritapjat ja teine vampiiritapja elustab teda. NB: Esimene tapmine ei tohi toimuda läbi level 1 vampiiride käe läbi, sest nad võivad saada leveli ja auastme kogemused tulevad siis aeglasemini.

Holyland: üldtermin, asupaik kus on mängu ühed tugevamad koletised. Sinna on võimalik pääseda Lake Timor SE-ist läbi portaali.

Blood bible: üldtermin, verepiibel boonus mis kehtib nädala jooksul kõigile holylandy rassi liikmetele kes selle püha sõja ajal omandasid. Verepiibleid on 12.

Holy war: üldtermin, püha sõda on rasside vaheline sõda vere piiblite pärast. Eesmärgiks on piiblid oma lossi toimetada ja need seal hoida kuni sõja lõpuni, mis kestab tavaliselt 2 tundi (reaalajas).

Clan war: üldtermin, kamba sõda losside pärast. Lossi võitnud klanni juht saab endale kasserida lisa raha lossi kassast ja kõik kamba liikmed (maksimum 200) saavad juurdepääsu lossi keldritesse, ning erivõime. Kamba sõja võitmiseks tuleb lossi keldrites toimetada lossi hing ühelt altarilt teisele.