Contra (mäng)

Allikas: Vikipeedia
Contra
Arendaja(d) Konami
Väljaandja(d) Konami
Platvorm(id) Arcade,NES,PC,Wii
Väljalaskeajad 1987
Žanr Külgvaates tulistamine

Contra (tuntud ka kui Gryzor või Kontora) on külgvaates tulistamismäng, mis loodi algselt aastal 1987 arcade masinana. Esimesed koduversioonid loodi NESile aastal 1988. Mängus astusid mängija kahe sõjaväelase, Bill Rizer ja Lance Bean rolli, kelle ülesandeks oli elimineerida terrorirühmitus nimega Red Falcon.

Contra seeriad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Contra (1988)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Esimene mäng NES seeriates oli oma olemuselt sarnane originaalsele arcade versioonile, kuid sisaldas uhiuut graafikat ja mõningaid muudatusi gameplay poolel. Mäng koosnes 8 tasemest, millest 2 olid 3d-vaates baasitasemed, kus mängija pidi võitlema läbi vastase baasi. Jaapanis avaldati mäng Kontora nime all. Lisaks oli Jaapani versioonis mitmeid funktsioone mis Ameerika versioonis puudusid, nagu lisatud storyline, eriefektid ja gameplay muudatused.

Probotector (1990)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Euroopas avaldati Contra esimene mäng Probotectori nime all, kus tegelased olid asendatud robotitega. Põhjuseks oli Saksamaal kehtestaud vägivaldsete videomängude keeld.

Super Contra (1988)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Tuntud ka kui Contra 2 ning Euroopas Probotector 2, oli järg esimesele mängule seerias. Peamine muudatus eelmisest mängust oli see, et baasitasemete 3d-vaade asendati pealtvaatega.

Contra III: Alien Wars (1992)[muuda | redigeeri lähteteksti]

SNES mäng, peamine uuendus eelmistest mängudest oli võimalus kanda kahte relva ja vahetada neid kordamööda ning võime ronida üle müüride ja redelite.

Contra Force (1992)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Esimene Contra mis võimaldas mängijal valida oma tegelast,kes olid kõik eri võimetega ning sisaldas erilist relvade süsteemi. Mängijal oli võimalik kutsuda appi ka AI poolt juhitav liitlane. Erinevus võrreldes eelmiste mängudega oli ka see, et see mäng ei sisaldanud tulnukaid. Algselt ei olnudki mäng plaanitud avaldada Contra seeria all, vaid täiesti eraldi mänguna, mis pidanuks kandma pealkirja Arc Hound.

C-The Contra Adventure (1998)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Mäng avaldati PlayStationil. Sisaldas mõningaid 3D ja külgvaates tasemeid, ning oli ainus mäng millel polnud mitme mängija võimalust.

Contra ReBirth (2009)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Wii-le loodud mäng mis on saanud palju kriitikat.