Collins Kids

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Larry ja Lorrie Collins

Collins Kids on rockabilly-duo, milles kitarri mängib Larry Collins (sündinud 4. oktoobril 1944 Tahlequahs Oklahoma osariigis) ja laulab tema vanem õde Lorrie Collins (sündinud 7. mail 1942 Tulsas Oklahoma osariigis).

Vend ja õde alustasid koos esinemistega varajases nooruses, Larry (õieti Lawrence) oli siis 10-aastane, Lorrie (õieti Lawrencine) 12-aastane.

1954. aastal osalesid nad Town Hall Party talendikonkursil, pärast mida hakkasid esinema Town Hall Party telešõu igas osas. Larry võlus publikut oma ülienergilise lavaliikumise ja soolodega oma kahekaelalisel kitarril, Lorrie aga oma hääle ja seksapiilsusega.

1955. aastal kirjutasid nad lepingu Columbia Recordsiga. Siiski ei õnnestunud neil edetabelitesse tõusta.

Collins Kids esines muudeski telesaadetes, sealhulgas ka "The Ed Sullivan Show", "The Steve Allen Show" ja "Grand Ole Opryl". Samuti käis duo regulaarselt turneedel.

Town Hall Partyl jäi Lorrie silma tolleaegsele noorteiidolile Ricky Nelsonile ning peagi sai temast Ricky esimene tüdruk. 1959. aastal abiellus ta aga Johnny Cashi mänedžeri Stu Carnalliga, mistõttu esinemised jäid pooleli. 1961. aastal Collins Kids jätkas salvestuste ja turneedega, kuid Lorriel sündis esimene laps ja 1962. aastal lõpetas duo tegevuse. Lorrie jäi pereelu elama, Larry jätkas aga edukalt laulude kirjutamisega.

1993. aastal ühines Collins Kids taas Hemsby Rockabilly Festivalil Inglismaal ning esinevad siiani koos.