Coco (film 2017)

Allikas: Vikipeedia
Artiklit tuleb tõlkida ja kohandada!
"Coco"
Režissöör Lee Unkrich
Helilooja Michael Giacchino
Produtsent Darla K. Anderson
Aasta 2017
Riik Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Ametlik veebileht
IMDb profiil

"Coco" on Ameerika Ühendriikide 2017. aasta 3D-animafilm. Filmi tootis Pixar Animation Studios ja andis välja Walt Disney Pictures.

Algne idee tuli filmi lavastajalt Lee Unkrichilt, kaaslavastaja oli Adrian Molina. Film on Mehhikos toimuvast surnute pühast. "Coco" räägib 12-aastasest poisist Miguel Riverast, kes on kogemata sattunud surnute maale, kus püüab aidata oma surnud muusikust vanavanavanaisa tagasi elavate sekka oma pere juurde.

Filmi stsenaariumi kirjutasid Adrian Molina ja Matthew Aldrich. Pixar hakkas tegelema animatsiooniga 2016. aastal; Unkrich ja mõned teised filmimeeskonna liikmed külastasid Mehhikot, et ammutada inspiratsiooni. Helilooja Michael Giacchino, kes on varem Pixariga koostööd teinud, kirjutas filmi muusika. Filmi dubleerisid Anthony Gonzalez, Gael García Bernal, Benjamin Bratt, Ubach Alanna, Renée Victor, Ana Ofelia Murguía, ja Edward James Olmos. "Coco" on esimene film, mille dubleerijad olid kõik latiinod. Film läks maksma 175–200 miljonit dollarit.[1]

"Coco" esilinastus 20. oktoobril 2017 Morelia rahvusvahelisel filmifestivalil Morelias Mehhikos.[2] Film tuli Mehhikos ekraanidele järgmisel nädalal, nädalavahetusel enne surnute püha (Día de los Muertos), ning sai riigis kõigi aegade menukaimaks.[3][4][5][6] Ameerika Ühendriikides tuli see ekraanidele 22. novembril 2017. Kriitikute tunnustust pälvisid animatsioon, vokaal, lavastus, muusika, loo emotsionaalsus ja seos Mehhiko kultuuriga. "Coco" on teeninud tulu 780 miljonit dollarit üle maailma.

Film on saanud mitmeid auhindu. "Coco" valiti 2017. aastal National Board of Review' parimaks animafilmiks.[7] Film võitis kaks akadeemia auhinda parima funktsionaalse animatsiooni ja parima algupärase loo eest ("Mäleta mind"). Lisaks võitis ka parima animafilmi kategoorias BAFTA auhinna, Kuldgloobuse, kriitikute valiku kategoorias Movie Awardsi ja Annie auhinna.[8]

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Santa Cecilias Mehhikos elas Imelda Rivera, muusiku naine, kelle mees jättis ta koos nende kolmeaastase tütre Cocoga maha, et jätkata karjääri muusikuna. Kuna mees ei tulegi tagasi, eemaldab Imelda muusika enda ja oma pere elust täielikult ning tema pere avab kingsepa firma.

96 aastat hiljem elab tema lapselapselapselaps, 12-aastane Miguel, koos Coco ja oma perega. Miguel unistab salaja muusikuks saamisest nagu oli ka Ernesto de la Cruz, kes oli populaarne näitleja ja laulja Coco generatsioonist. Ühel päeval, Miguel tahtmatult kahju raam hoides foto Coco koos vanematega keskel pere ofrenda ja eemaldab foto, avastades, et tema vanavanavanaisa (kelle nägu oli väljarebitud) oli käes Ernesto kuulsa kitarr.

Järeldades, et Ernesto on tema vanavanavanaisa, Miguel ignoreerib tema vanaema Jelena vastuväiteid ja jätab sisestage talent show eest Päeval Surnud. Ta siseneb Ernesto mausoleumi ja võtab oma kitarri kasutada näitusel, kuid muutub nähtamatuks igaühel külas plaza. Aga ta saab suhelda oma Xoloitzcuintli koer Dante ja tema skeleti surnud sugulasi, kes külastavad Maalt Surnud puhkus. Võttes teda seal, nad mõistavad, et Imelda ei saa külastada, sest Miguel on eemaldatud tema foto alates ofrenda. Avastanud, et ta on neetud varastamine surnuist, Miguel tuleb tagasi Maa Elu, enne päikesetõusu, või ta on saanud üks surnud; et seda teha, peab ta saama õnnistuse tema pereliikme kasutades Asteekide saialill kroonleht, et saab tagasi võtta needus pandud teda, kui ta varastas Ernesto on kitarr. Imelda pakub Miguel õnnistus, kuid tingimusel, et ta loobuks tema muusikaline ajaviidet, kui ta naaseb Maa Elu; Miguel keeldub ja üritab otsida Ernesto on õnnistus.

Miguel kohtab Héctorit, skeletti, kes kunagi mängis koos Ernestoga muusikat ja nüüd pakub ta Miguelile oma abi. Vastutasuks tahab Héctor, et Miguel võtaks tema foto tagasi Maa ellu nii, et Hector saaks külastada oma tütart enne, kui ta teda unustada jõuab ja selleläbi ta kaoks täielikult. Pärast õppimist ta on sugulased, aga Héctor üritab tagasi Miguel neile, kuid Miguel põgeneb ja imbub Ernesto ' s mansion, õppe teel, et vana sõprus kahe halvenenud enne Héctor surma. Ernesto tervitab Miguel kui tema järeltulija, kuid Héctor kimbutab neid, imploring Miguel võtta oma foto, et Maal Elavad. Pärast argument vahel Ernesto ja Héctor, Miguel peagi mõistab, et Ernesto tappis Héctor kasutades mürgitatud jook ja varastas laulud Héctor oli kirjutanud, kui ta sai koduigatsust ja otsustas koju tagasi pöörduda. Ernesto siis edasi Héctor on laule maha, nagu tema oma, et saada kuulsaks.

Et säilitada tema pärand, Ernesto varastab ja foto on Miguel ja Héctor visatud cenote auku. Miguel mõistab, et Héctor on tema tegelik vanavanavanaisa ning et Coco on Héctor tütar, ainus elav inimene, kes veel mäletab teda. Abiga Dante, kes lülitab sisse alebrije – surnud Riveras leida ja päästa kaks. Miguel selgub, et Héctor otsust naasta koju, et Imelda ja Coco tulemusena tema surma ja Imelda ja Héctor järk-järgult lähendada. Nad tungida Ernesto on päikesetõusu kontsert laadida Héctor on foto Ernesto ja tema kuriteod on näidanud, et kõigile. Ernesto on purustatud kuuluvad kiriku kellatorn nagu tema eelmine elu, kuid foto kukub vette ja kaob.

Kui päike tõuseb, Héctor on oht, et unustatud Coco ja kaovad. Imelda ja Héctor õnnistagu Miguel nr tingimused, et ta saaks tagasi Maa Elu, kus ta mängib laulu, Kookos, et Héctor kirjutas tema ajal oma lapsepõlve. Laulu revitalizes tema mälu Héctor, ja ta annab Miguel on rebitud välja tükk foto alates ofrenda, mis näitab, Héctor nägu ja räägib oma pere lugusid tema isa, kes hoiavad oma mälu elus. Elena reconciles koos Miguel, nõustudes muusika tagasi pere.

Aasta hiljem, Miguel uhkelt esitleb pere ofrenda – sh taastatud foto Héctor ja Imelda – tema uus laps, õde, kui Elena lisab foto nüüdseks surnud Coco. Kirjad säilitatakse Coco sisaldama tõendeid selle kohta, et Ernesto varastas Héctor on lood. Selle tulemusena Ernesto on unustatud, tema pärand on hävitatud, ja ühenduse kiitusega Héctor asemel. Land of the Dead, Héctor ja Imelda liituda Coco külastada elu Riveras nagu Miguel laulab ja mängib oma surnud ja elavad sugulased.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Coco Press Kit" (PDF).
  2. "Pixar's Coco is a 'Love Letter to Mexico' in the Age of Trump".
  3. "Pixar's 'Coco' feasts on 'Justice League' at box office".
  4. "COCO, the new Disney•Pixar movie, will open the 15th FICM". Originaali arhiivikoopia seisuga 17. oktoober 2017.
  5. "'Coco's Otherworldly Mexico Run Lands Pixar Toon As Market's No. 1 Movie Ever".
  6. "'Justice League' Lassos $185M Overseas, $390M WW; 'Thor' Rocks To $739M Global – International Box Office".
  7. "This Week in Animation: Pixar's 'Coco' Now Mexico's #1 Film of All-Time".
  8. "Disney-Pixar's 'Coco' Breaks Box Office Record in Mexico".