Charles Carnegie, üheteistkümnes Southeski krahv

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Charles Alexander Carnegie, 11. Southeski krahv (23. september 1893 Edinburgh, Šotimaa16. veebruar 1992 Brechin, Šotimaa) oli Fife'i printsess Maudi, Edward VII tütretütre abikaasa. Ta kandis Southeski krahvi tiitlit 19421992.

Noorus ja abielu[muuda | muuda lähteteksti]

Charles Alexander Carnegie sündis 23. septembril 1893 Edinburghis Šotimaal. Tema isa oli Charles Noel Carnegie, 10. Southeski krahv, ja ema Ethel Mary Elizabeth Bannerman. Tema sünnijärgne tiitel oli lord Carnegie, kuna ta oli krahvi poeg. Lord Carnegie õppis Etoni kolledžis. Hiljem liitus ta Briti armeega ning määrati Scots Guardi. 1917. aastal oli ta India asekuninga adjutant.

12. novembril 1923 abiellus ta Fife'i printsessi Maudiga Kuninglikus Sõjaväekabelis Londonis. Maud oli Fife'i 1. hertsogi Alexander Duffi ja tema naise Louise'i noorem tütar, kuningas Edward VII tütretütar. 1905. aastal oli ta saanud Briti printsessi tiitli. Abielu järel lakkas Maud printsessitiitlit kasutamast ning teda tunti nime leedi Maud Carnegie all.

Paaril oli üks laps:

Southeski krahv[muuda | muuda lähteteksti]

10. Southeski krahv suri 10. novembril 1941. Charlesist sai 11. Southeski krahv ja Maudist Southeski krahvinna. Kuigi nad ei täitnud kuninglikke kohustusi, peeti neid kuningliku perekonna liikmeteks. Nad mõlemad viibisid Maud nõo, kuningas George VI kroonimisel ning teistel kuninglikel sündmustel.

Teine abielu[muuda | muuda lähteteksti]

Maud suri 14. detsembril 1945 bronhiidi tõttu. Krahv abiellus uuesti 16. mail 1952. Tema mõrsja oli Evelyn Julia Williams-Freeman (s. 27. juuli 1909), major Ion Edward FitzGerald Campbelli eelmine abikaasa, kellel oli ka poeg Ion Edward FitzGerald Campbell.

Surm[muuda | muuda lähteteksti]

Southeski krahv suri 16. veebruaril 1992 Brechinis Šotimaal 98-aastasena. Tema poeg James oli juba oma tädilt, printsess Alexandralt pärinud Fife'i hertsogi tiitli ning oli kolmas Fife'i hertsog. Southeski krahvi tiitlit kasutatakse Fife'i hertsogi lisatiitlina ning see kuulub Charlesi lapselapsele David Carnegiele.