Catherine, Cambridge'i hertsoginna

Allikas: Vikipeedia
Catherine, Cambridge'i hertsoginna
Sünninimi Catherine Elizabeth Middleton
Sünniaeg 7. jaanuar 1982 (35-aastane)
Sünnikoht Berkshire, Inglismaa
Abikaasa William, Cambridge'i hertsog (2011-)
Lapsed George Alexander Louis, Charlotte Elizabeth Diana
Vanemad Caroline ja Michael Middleton


Kate Middleton

Catherine, Cambridge'i hertsoginna (sünninimi Catherine Elizabeth Middleton, oli tuntud kui Kate Middleton; sündinud 9. jaanuaril 1982) on Suurbritannia prints Williami, Cambridge'i hertsogi abikaasa 29. aprillist 2011. Ta on hariduselt kunstiajaloolane.

Töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

Catherine õppis erakoolis nimega Marlborough College. Ta lõpetas kooli 2000. aastal. Pärast seda õppis ta mõnda aega Firenze Briti Instituudis. Novembris 2006 asus Catherine tööle rõivapoeketis Jigsaw. Aastal 2008 teatati, et ta lõpetas oma töösuhte Jigsaw'ga, soovis saada professionaalseks fotograafiks ning võtta eratunde fotograaf Mario Testinolt, kes on fotografeerinud Printsess Dianat ja tema poegi. Testino on kuuldusi koostööst Catherine'iga eitanud.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Catherine'i isa, Inglismaalt Leedsist pärit Michael Middleton, töötas 1970. aastate keskpaiku oma tulevase abikaasa Carole Goldsmithiga tutvumise ajal British Airwaysi stjuuardina. Carole, kelle isa oli ehitaja, tegutses samas lennufirmas stjuardessina. 1979. aastal, kui Michael oli saanud ametikõrgendust ning asus Heathrow' lennuväljal tööle British Airwaysi lennudispetšerina, soetas paar Lõuna-Inglismaal Readingi lähedal Bradfield Southendi külas kodu. Paar abiellus 1980. aastal. 1982. aastal sündis perre esiklaps Kate, 1983. aastal sündis noorem õde Philippa ehk Pippa. 1984–1986 elasid Middletonid isa töökohustuste tõttu Jordaanias Ammanis. 1987. aastal sündis perre kolmas laps, poeg James.

22. juulil 2013 sündis Catherine'i ja prints Williami perre poeg, kes sai nimeks George Alexander Louis. 2. mail 2015 sündis perre tütar, kelle nimeks sai Charlotte Elizabeth Diana.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]