Carrie Underwood

Allikas: Vikipeedia
Carrie Underwood
Carrie American Music Awardsil aastal 2009
Carrie American Music Awardsil aastal 2009
Info
Sünninimi Carrie Marie Underwood
Sündinud 10. märts 1983 (32-aastane)
Muskogee Oklahoma
Päritolu Checotah, Oklahoma, USA
Stiil(id) kantri, kantri pop, kantri rock, kaasaegne kristlik muusika
Amet(id) laulja, laulukirjutaja, muusik, näitleja
Pill(id) vokaal, kitarr, klaver
Tegev alates 2005
Plaadifirma(d) 19 / Arista Nashville (2005-tänaseni)
Arista (2005-2009)
Seotud esitajad Brad Paisley, Randy Travis, Keith Urban, Sons of Sylvia, Katrina Elam
Veebileht Ametlik koduleht

Carrie Marie Underwood (sündinud 10. märtsil 1983) on USA kantrilaulja, laulukirjutaja ja näitleja, kes sai kuulsaks American Idol'i neljanda hooaja võitjana.

Underwood on sellest ajast saati muutunud multi-plaatinum artistiks, mitmekordseks Grammy võitjaks, kolmekorseks Academy of Country Music ja Country Music Association naisvokaallaulja võitjaks ja on hetkel ACM'i aasta meelelahutaja. Ta on kõigi aegade esimene naissoost artist, kes võitis üksteise järel aasta meelelahutaja auhinna Academy of Country Music (ACM) Awards'il (2009/2010).

Tema debüütalbum, Some Hearts, oli seitse korda plaatinumiks tõendatud ja 2006. aasta veebruaris oli kõige kiiremini müüv kantri debüütalbum Nielsen SoundScan'i ajaloos. See oli samuti enimmüüdud naissoost artisti soolo debüütalbum kantri muusika ajaloos, alates 2008. aasta veebruarist. Some Hearts-il oli kolm #1 hitti Billboard Hot Country Songs'il ja üks #1 hitt Billboard Hot 100 Songs edetabelis. Ta teine album, Carnival Ride, anti välja 23. oktoober, 2007. See on müünud üle 3 miljoni eksemplari alates 2010. aasta jaanuarist ja esitanud neli number üks hitti Billboard Hot Country Songs edetabelis. Underwoodi kolmas album, Play On, anti välja 3. november 2009. See on sertifitseeriti plaatinumiks RIAA poolt 3. novembril, 2009 ja sellel on kolm number üks hitti Billboard Hot Country Songs edetabelis siiamaani. Alates 2010. aasta maist on Underwood müünud üle 20 miljoni albumi ja singli ülemaailmselt.

Elulugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Varajane elu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Carrie Marie Underwood sündis Stephen ja Carole Underwood'i perre 10. märtsil 1983 Muskogee's. Teda kasvatati ta vanemate farmis maakoha linnas Checotah's. Tal on kaks vanemat õde, Shanna Means ja Stephanie Shelton. Ta isa töötas saeveskis, kui samal ajal ta ema õpetas algkoolis. Lapsepõlve jooksul Underwood esines Robbins Memorial Talent Show'l ja laulis Free Will Baptist Church'is. Hiljem laulis ta kohalikel üritustel Checotah's, sealhulgas Old Settler's Day'l ja Lion's Club'is. 1996. aastal, Capitol Records valmistas lepingut Underwood'i jaoks, aga tühistas selle kui ettevõtte juhtkond muutus.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]