Bundesverband Öffentlicher Banken Deutschlands

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Bundesverband Öffentlicher Banken Deutschlands (VÖB)
Voeb logo.png
Asutatud 1916
Peakorter Berlin
Valdkonnad Saksamaa pangandussektori juhtiv ühendus
Koduleht www.voeb.de

Bundesverband Öffentlicher Banken Deutschlands (VÖB) ('Saksamaa riiklike pankade föderaalliit') on riiklike ja piirkondlike riigipankade ühendus Saksamaal. VÖB koondab Saksamaa pangandussektori 61 avalik-õiguslikku finantsinstitutsiooni.

Koos teiste filiaalidega VÖB on Kesk krediidikomitee liige kes juhtib Saksamaa pangandussektorit. Föderaalne ühendus on võtnud registreeritud valitsusvälise organisatsiooni (Eingetragener Verein) õigusliku vormi ja selle peakontor asub Berliinis. VÖB liikmesasutuste bilanss on kokku 2.800 miljardit eurot ja üle 70 000 töötajat. VÖB pankade osakaal vastab kolmandikule Saksamaa pangandusturust (2018. Eelarveaasta). 52 protsendiga VÖB liikmespangad on kohaliku omavalitsuse rahastamise turul liidrid ning pakuvad ka umbes 24 protsenti kõigist ettevõtte laenudest Saksamaal.

Päritolu[muuda | muuda lähteteksti]

Saksa riiklike krediidiasutuste ühendus (Verband deutscher öffentlich-rechtlicher Kreditanstalten) asutati 1916. aastal, mis seejärel 1974. aastal nimetati praeguseks nimeks. Alates 1987. aastast esindab VÖB ka Brüsselis asuv büroo ning on Euroopa Avalike Panga Assotsiatsiooni (EAPB) liige. Alates 2014. aasta jaanuarist on VÖB esindanud koos Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve Asutusega (ESMA) teise büroo Pariisis. VÖB on Euroopa avalike pankade assotsiatsiooni (EAPB) liige Brüsselis. Selle olemasolul on liit ühendanud oma liikmeid kahes Saksa valuuta reformis, maailma kahes majandus- ja finantskriisis ning euro kasutuselevõtmises.

Eesmärgid ja väljakutsed[muuda | muuda lähteteksti]

Nende eesmärk on edendada oma liikmete ühiseid majanduslikke ja moraalseid huve kõikides pangandusega seotud küsimustes, edendada koostööd oma liikmete vahel ja abistada neid nende ülesannete täitmisel. VÖB toetab oma liikmete huve Saksamaa Liitvabariigi seadusandlike organite, riikliku ja rahvusvahelise tasandi järelevalve- ja reguleerivate asutuste ning meedia ja üldsuse seas.

Struktuur[muuda | muuda lähteteksti]

Assotsiatsiooni juhib kolmeteistkümneliikmeline nõukogu, mille eesotsas on üldkoosoleku poolt valitud president. President on Eckhard Forst. Külalisliige on Saksamaa Säästupankade ja Giro Assotsiatsiooni (DSGV) vastav president. VÖB tegevdirektor on Iris Bethge-Krauß.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]