Brian Jones

Allikas: Vikipeedia
Brian Jones (1967)

Brian Jones (sünninimega Lewis Brian Hopkins Jones; 28. veebruar 19423. juuli 1969) oli inglise muusik ja helilooja. Ta sündis ja veetis lapsepõlve Cheltenhamis Inglismaal.

Ta oli 1962. aastal ansambli The Rolling Stones üks asutajaliikmeid. Ta oli ansambli algusaastatel ansambli eestvedaja. Ta mängis ansamblis paljusid instrumente, alates kitarrist ja rütmikitarrist ning sitarist kuni mitut liiki klahvpillide ja puhkpillideni. Pärast seda, kui Mick Jagger ja Keith Richards hakkasid ansamblis koos laule looma, vähenes Jonesi tähtsus ansamblis. Jonesi oskused avalduvad eeskätt albumil "Aftermath" (1966).

Mõju vähenemise tõttu ansamblis muutus Jones depressiivseks ja temast sai uimastisõltlane. 1969. aastal paar nädalat enne oma surma vallandati ta ansamblist ning tema koha võttis üle Mick Taylor. 1969. aasta 3. juulil leiti Jones oma kodus Hartfieldis ujumisbasseinist surnuna. Jones suri 27-aastaselt, mistõttu saab ka teda pidada 27 klubi liikmeks.

The Rolling Stonesi kõrvalt tegi Jones koostööd ka teiste artistidega, näiteks ansambliga The Beatles (ta oli laulus "Yellow Submarine" taustalaulja ja heliefektide looja ning laulus "You Know My Name (Look Up the Number)" altsaksofonist) ja Jimi Hendrixiga (laulus "All Along the Watchtower" löökpillimängija).

1989. aastal võeti Jones The Rolling Stonesi liikmena vastu Rock'n'rolli Kuulsuste Halli.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]