Bilderbergi grupp

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Bilderbergi grupp on valitsusväline mõjuorganisatsioon, mille esindajad kohtuvad konverentsidel kord aastas eri kohtades. Nimetus pärineb esimese kokkusaamiskoha järgi, mis toimus 1954. aastal Hollandis Arnhemi linna lähistel Hotel de Bilderbergis.

Ametliku väite järgi loodi Bilderbergi grupp, et korraldada Euroopa ja Ameerika suhtlust üle Atlandi ookeani. Iga-aastasele konverentsile kutsutakse umbes 140 inimest: rahanduse, majanduse, tööstuse, hariduse ja kommunikatsiooni valdkonnast. Osalejad esindavad iseennast, mitte organisatsiooni, kus nad töötavad.

Bilderbergi gruppi ühendab arusaam, et kohalikke probleeme suudab lahendada kosmopoliitse teadvusega eliit. Probleemiks peetakse kohtumistel toimuvate arutelude salastatust, sest ajakirjanikke sinna ei lubata. Bilderbergi gruppi on peetud uue maailmakorra juurutajaks ja neid on nimetatud ka esimeseks "maailmavalitsuseks", sest seal tekkinud arvamused võivad saada maailmas edaspidi teoks tehtavate muutuste aluseks.

Bilderbergi grupi üks asutaja ja rahastaja on pankur David Rockefeller. Tema asutas 1973. aastal ka teise valitsusvälise mõjuorganisatsiooni, kolmepoolse komisjoni (trilateraalne komisjon).

Näiteks arvatakse, et kosmose koloniseerimise kava on Bilderbergi grupi vahend inimkonna kui liigi ellujäämise tagamiseks.

2015. aasta kokkutuleku teemad hõlmasid Ühendkuningriiki, terrorismi ja USA valimisi. Arutluse all olid ka küsimused, mis puudutavad tehisintelligentsi, küberjulgeolekut ning Kreekat ja Venemaad kontekstis "Euroopa strateegia".[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Bilderberg guests include George Osborne and Ed Balls". BBC News Online. 12. juuni 2015. Vaadatud 14. juunil 2015. 

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]