Bilderbergi grupp

Allikas: Vikipeedia

Bilderbergi grupp on valitsusväline mõjuorganisatsioon, mille esindajad kohtuvad kord aastas eri paigus toimuvatel konverentsidel. Nimetus pandi 1954. aasta konverentsi koha järgi, siis toimus kokkusaamine Hollandis Arnhemi linna lähistel Hotel de Bilderbergis.

Ametlikult loodi Bilderbergi grupp selleks, et korraldada Euroopa ja Ameerika suhtlust üle Atlandi ookeani. Iga-aastasele konverentsile kutsutakse umbes 140 inimest rahanduse, majanduse, tööstuse, hariduse ja kommunikatsiooni valdkonnast. Osalejad esindavad iseennast, mitte organisatsiooni, kus töötavad.

Bilderbergi gruppi ühendab arusaam, et kohalikke probleeme suudab lahendada kosmopoliitse teadvusega eliit. Probleemiks peetakse kohtumistel toimuvate arutelude salastatust, sest ajakirjanikke sinna ei lubata. Bilderbergi gruppi on peetud uue maailmakorra juurutajaks ja nimetatud esimeseks "maailmavalitsuseks", sest grupis tekkinud arvamused võivad saada maailmas edaspidi teostatavate muutuste aluseks.

Bilderbergi grupi üks asutaja ja rahastaja on pankur David Rockefeller. 1973. aastal asutas ta ka teise valitsusvälise mõjuorganisatsiooni – kolmepoolse komisjoni (trilateraalne komisjon).

Näiteks arvatakse, et kosmose koloniseerimise kava on Bilderbergi grupi vahend inimkonna kui liigi ellujäämise tagamiseks.

2015. aasta kokkutuleku teemad hõlmasid Ühendkuningriiki, terrorismi ja USA valimisi. Arutlusel olid ka küsimused, mis puudutavad tehisintelligentsi, küberjulgeolekut ning Kreekat ja Venemaad kontekstis "Euroopa strateegia".[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Bilderberg guests include George Osborne and Ed Balls". BBC News Online. 12. juuni 2015. Vaadatud 14. juunil 2015.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]