Belgia raskeveohobune

Allikas: Vikipeedia
Belgia raskeveohobune
Kõrbkimmel belgia raskeveohobune
Kõrbkimmel belgia raskeveohobune
Algkeeles Belgisch trekpaard
Päritolu
Riik/piirkond Belgia
Välimus
Värvused raudjas, must, kõrb, kimmel, õunikhall

Belgia raskeveohobune (flaami keeles Belgisch trekpaard, prantsuse keeles Trait belge) on Belgiast pärit hobusetõug. Neid kutsutakse Brabanti piirkonna järgi ka Brabanti raskeveohobusteks.

Mustkimmel belgia raskeveohobune

Kasutamine[muuda | muuda lähteteksti]

Varem kasutati Belgia raskeveohobuseid talutöödel. Tänapäeval kasutavad neid peamiselt harrastajad rakendussõiduks ja ratsutamiseks, samuti koolisõidu kergema taseme või raskeveohobuste võistlustel.

Välimus[muuda | muuda lähteteksti]

Belgia raskeveohobune on kasvult suur ja tugev. Turjakõrgus on umbes 170 cm. On kolm põhivärvust: kõrb, must ja raudjas. Kõrvil hobusel on kogu keha pruun (võib olla nii tumedam kui ka heledam pruun) ning saba, lakk ja jalad allpool randme- ja kannaliigest on musta värvi. Must hobune on ühtlaselt musta värvi. Raudjas on ühtlaselt (hele)pruuni värvi ilma ühegi musta karvata. Kõik need kolm värvust võivad esineda ka kimlina: kõrbkimmel, mustkimmel (ehk sinine kimmel, kuna karval on sinakas läige) ja raudjaskimmel. Ka õunikhalli võib ette tulla, aga see on väga haruldane värvus. Valgete karvade varieeruv hulk annab kimlitele erinevad ilmed.[1] Tavaks on nende hobuste sabasid kärpida, mis annab neile omanäolise ilme – suur hobune tugevate jalgade ja laudjaga, mida rõhutab saba puudumine.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Het Belgisch Trekpaard. Geschiedenis" (flaami keeles). Vaadatud 19. jaanuar 2012.{{netiviide}}: CS1 hooldus: tundmatu keel (link)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]