Beigangi rahvusvaheline muusikafestival

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Beigangi rahvusvaheline muusikafestival leiab aset Taiwanil Yunlini maakonnas.

Alates 2006. aastast on festival jõudsalt laienenud ja tänaseks on tegemist suurima muusikafestivaliga Yunlini maakonnas.

Festival oli esialgu mõeldud peamiselt puhkpillimängijatele, kuid lootust on, et tulevikus saavad üritusest osa võtta ka muud pillid. Beigangi rahvusvaheline muusikafestival sisaldab kontsertseeriaid puhkpillidele (soolokontserte, kammermuusikat jm) ning ka pedagoogikakursuseid Chia-Hu Konservatooriumis. Festivali raames on võimalik osaleda ka kultuuriprogrammis (väljasõidud, ekskursioonid jm).

Festivali direktor ja kunstiline juht on pianist Heinz Chen.

Beigang ja kultuur[muuda | muuda lähteteksti]

Beigang on tuntud oma Chaotiani templi poolest, mis on üks tähtsamaid jumalanna Mazu auks. Kuna põhilised kultuuriüritused leivad tavaliselt aset vaid pühade ajal, siis Beigangi Filharmoonia assotsiatsioon soovis edendada Beigangi kultuurilist ja muusikalist sektorit, korraldades muusikafestivali. Nüüdsest tänu Beigangi muusikafestivalile on sealne kunstielu tunduvalt elavnenud.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

2005. aastal korraldas Beigangi Filharmoonia Assotsiatsioon oma esimese muusikafestivali, kus kontserte andsid Beigangi Puhkpilliorkester ja Chia-Hu Konservatoriumi õpilased. Alates 2006. aastast, kui festivali kunstilise juhina asus tegutsema Heinz Chen, on üritus tõusnud rahvusvahelisele tasemele. Festival on kogunud kuulsust ka meedia ja poliitika valdkonnas. Alates 2005. aastast on Beigangi muusikafestivali iga-aastaselt külastanud muuhulgas ka kuberner Su Ji-Feng. Aastal 2007 külastas festivali Hochule für Musik Detmold rektor professor Martin Christian Vogel.

Festivali idee[muuda | muuda lähteteksti]

Põhiliselt leiavad kontserdid aset Beigangis, kuid neid toimub ka Dulius ja Sinyingis, siinkohal on tegemist nn tõsise muusikaga. Väga populaarsed on ka kerge muusikaga sisustatud vabaõhukontserdid, näiteks "Cultural Interaction Night" või kohalikus restoranis korraldatud "Club Concert". Festivali üheks peamiseks eesmärgiks on ühendada erinevaid kultuure, tuua kokku muusikuid paljudest riikidest ning jagada kogemusi. Festival on mõeldud ka muusika edendamiseks laste seas ning muusikaharrastajate ringkonnas, selle jaoks on loodud kursused, kus rahvusvahelised muusikud jagavad Beigangi õpilastele oma kogemusi. Kuna festivali organisatsioon on suures osas suunatud heategevusele ja selle eesmärgiks on jagada muusikat piirideta ja rahvusvaheliselt, siis on nii kontserdid kui ka kursused vabakuulajatele tasuta.

Sponsorid[muuda | muuda lähteteksti]

  • Beigang
  • Yunlin
  • Jupiter Band Instruments
  • Kawai
  • erasponsorid