Bad Hofgastein

Allikas: Vikipeedia
Bad Hofgastein
Bad Hofgastein 1997. aastal
Vapp

Pindala 104 km² Muuda Vikiandmetes
Elanikke 6914 (1.01.2018)[1] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 47° 10′ N, 13° 6′ E
Paiknemine Sankt Johann im Pongau ringkonnas
Bad Hofgastein (Austria)
Bad Hofgastein

Bad Hofgastein (baieri: Hofgoschdei) on alev ja vald (Marktgemeinde) Austria Salzburgi liidumaa Sankt Johann im Pongau ringkonnas. Kuurort asub Gasteini orus, suur suusakuurort kuulub Ski Amadé võrgustikku.

Bad Hofgastein, vaade Ankogeli massiivile

Gasteini org on osa Kesk-Ida-Alpide Kõrg-Tauerni mäestikust, see ulatub Lendi laiast Salzachi orust lõunas kuni Alpide peaaheliku ja Kärnteni liidumaa piirini. Bad Hofgastein asub umbes poolel teel Dorfgasteini (põhjas) ja Bad Gasteini (lõunas) vahel. Sellel on juurdepääs Tauerni raudteeliinile, mis kulgeb läbi oru kuni Tauerni raudteetunnelini.

Vallaosad on Bad Hofgastein, Harbach, Heißingfelding, Vorderschneeberg ja Wieden.

Bad Hofgasteini loodusvaade
Bad Hofgastein vihmasel suvepäeval

Turism[muuda | muuda lähteteksti]

Bad Hofgasteinis on suur hulk luksushotelle, neist suurim on viietärni Grand Park Hotel. Lisaks on hiljuti renoveeritud 4+ tärni Hotel Österreichischer Hof ja Hotel Bismarck.

Gasteini oru suusasüsteemi on viimaste aastate jooksul tehtud märkimisväärseid investeeringuid. Ainuüksi viimase kolme aasta jooksul on uute tõstukite ja suusaradade parendamiseks kulutatud 45 miljonit eurot. Hooajal 2008/09 avati Senderbahni tõstuk (uus kaheksakohaline salongtõstuk Angertalist Stubnerkogelile). Hooajal 2009/10 avati uus Stubnerkogelbahn (kaheksakohaline salongtõstuk kahes osas Bad Gasteinist Stubnerkogeli tippu), samuti GipfelXpress (uus kuuekohaline tõstuk) Dorfgasteinis.

Lisaks käimasolevatele investeeringutele on kavandamisel ka uus Schlossalmbahni tõstuk. Uus tõstuk ühendab Bad Hofgasteini kesklinna (Alpentherme lähedal) Schlossalmi tipuga.

Linna peaväljak on linna keskpunkt, sageli elava muusika ansamblite esinemiskoht.

Bad Hofgasteini külastavad tavaliselt rohkem austerlased, samuti on palju vene ja itaalia külastajaid, ning see on edukalt hoidnud oma mainet / seisnud oma naabri Bad Gasteini tõusude ja mõõnade kõrval (mis saab taas kord suuri investeeringuid, mille eesmärk on taastada ertshertsog Ferdinandi kunagised hiilgeajad).

Tuntud inimesi[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]