Bürmoos

Allikas: Vikipeedia
Bürmoos
Vapp

Pindala 7,0 km² Muuda Vikiandmetes
Elanikke 4899 (1.01.2018)[1] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 47° 59′ N, 12° 56′ E
Valla asend Salzburg-Umgebungi ringkonnas
Bürmoos (Austria)
Bürmoos

Bürmoos on vald (Gemeinde) Salzburg-Umgebungi ringkonnas Austria Salzburgi liidumaal.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Bürmoos asutati 1967. aastal (olles kõige viimasena loodud vald liidumaal), kui liideti naaberkülade Sankt Georgen bei Salzburgi ja Lamprechtshauseni ääremaad.

Sel ajal oli see paik olnud asustatud vaid sada aastat. Kuni 19. sajandi alguseni oli see piirkond olnud asustusteta soo. Selle sajandi teisel poolel rajati industrialiseerimise käigus, eriti Ignaz Glaseri poolt, klaasi- ja tellisetööstused, kasutades kütusena tohutuid turbavarusid.

Nende tööstuste kokkuvarisemine pärast Esimest maailmasõda tegi piirkonnast ühe vaeseima liidumaal ning pärast Teist maailmasõda oli see koht Ida-Euroopa saksakeelsetelt aladelt ümberasustatud isikutele.

1967. aastal iseseisvaks omavalitsuseks saamisel kaasnesid elanike massilised protestid. Jäi mulje sotsiaalse ja poliitilise geto kõrvalejäetusest, et päästa konservatiivsete päritolukülade Sankt Georgen bei Salzburgi ja Lamprechtshauseni sotsiaalne ja poliitiline tasakaal. Seetõttu tõid esimesed kohalikud valimised Bürmoosis sotsialistidele rohkem kui 85% häältega ülekaaluka võidu.

21. sajandi alguseks oli Bürmoos oma põhilise taristu ja hea ühistranspordiga muutunud Salzburgi linna jaoks populaarseks magalarajooniks.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]