Avaaz

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Organisatsiooni logo

Avaaz on 2007. aasta jaanuaris määratletud ülemaailmne kodanikuühendus, mille huviorbiidis on olnud ja on jätkuvalt sellised küsimused, nagu kliimamuutused, inimõigused, korruptsioon, vaesus ja üleilmsed konfliktid.[1] Organisatsiooni deklareeritud missooniks on: "sulgeda lünk selle maailma vahel, mis meil on, selle maailmaga, mida soovib enamik maailma rahvaist." Valitsusvälise organisatsiooni töökeelteks on 15 keelt, ning 24. märtsi 2013 seisuga väidab organisatsioon end olevat ühendajaks enam kui 20 miljonile liikmele 194 riigist.[2] Organisatsiooni töökeskus asub New Yorgis.

Etümoloogia ja lätted[muuda | muuda lähteteksti]

Nimi Avaaz (pärsia: آواز, devanaagari आवाज़) on tuletatud pärsiakeelsest sõnast, mille tähendus on 'hääl' (ka 'heli' või 'laul'), mis on laensõnana olemas ka hindi, urdu, punjabi, marathi ja türgi keeltes. Mitmetes riikides, sh Iraanis ja Hiinas, on organisatsiooni tegevus keelatud.

Avaaz'i kaas–asutajaliikmete hulgas on Ricken Patel, Tom Pravda, endine kongressiliige Virginia osariigist Tom Perriello, MoveOn tegevjuht Eli Pariser, Austraalia edumeelne ettevõtja David Madden, Jeremy Heimans (Purpose'i kaasasutajad) ja Andrea Woodhouse. Juhatus: Ricken Patel (juhataja), Tom Pravda (sekretär), Eli Pariser (juhatuse eesistuja) ja Ben Brandzel (laekur).

Märkused[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Avaaz mission statement, 17. oktoober 2007
  2. "About Us". 

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]