Arvutimaailm

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Arvutimaailm oli esimene Eestis ilmuv infotehnoloogiaajakiri, see ilmus aastatel 19932012[1].

Ajaloost[muuda | muuda lähteteksti]

Arvutimaailma asutas aastal 1993 Eesti informaatikafond tehnikateadlase Ustus Aguri eestvedamisel[1]. Ajakirja luues seati eesmärgiks jõuda laiema lugejaskonnani, kõigi elualadeni, kus on kokkupuuteid arvutitega[2]. Arvutimaailma väljaandja oli aastatel 1997–2003 Eesti Informaatikakeskus ning seejärel Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus.[viide?]

2005. aasta lõpus müüs Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus ajakirja kirjastusele Presshouse[3], mis suunas ajakirja eeskätt infotehnoloogia ärikasutajale. Kodukasutajatele keskendus juba varem sama kirjastuse tehnoloogiaajakiri Digi.[viide?]

2012. aasta detsembris lõpetas Presshouse ajakirja Arvutimaailm väljaandmise. Viimase numbri ilmumisaeg on 21. detsember 2012[1].

2005–2012[muuda | muuda lähteteksti]

Ajakiri ilmus kümme korda aastas. Vahele jäid jaanuar ja juuli. Arvutimaailm määratles end kui IT-proffidele suunatud ajakirja, mis annab ülevaate Eesti tehnoloogiasektoris toimuvast, vahendab IT-juhtidele kogemusi ning pakub uudiseid ja ärikasutajale suunatud toodete teste[4]. Tiraaž oli 7000 eksemplari[viide?].

2013. aastast[muuda | muuda lähteteksti]

Ajakirja Arvutimaailm veebi toimetamine ja väljaandmine[5] anti 2013. aasta alguses üle MTÜ-le Reisijutud, mis jätkab arvutiuudiste, testide ja artiklite avaldamist Arvutimaailmas kajastatud teemadel. MTÜ Reisijutud juhatuse esimees[6] on ajakirja viimane peatoimetaja Kaido Einama.

Peatoimetajad[muuda | muuda lähteteksti]

Ajakirjal on olnud järgmised peatoimetajad:[7]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]