Arvo Sirendi

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Arvo Sirendi (sündinud 4. aprillil 1939 Siuge külas praeguse Kaiu valla alal) on eesti põllumajandusteadlane ja poliitik.

Arvo Sirendi oli Põhiseaduse Assamblee, VII Riigikogu, VIII Riigikogu ja IX Riigikogu liige, Eesti Rooma Klubi liige.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Sirendi lõpetas aastal 1963 Eesti Põllumajanduse Akadeemia agronoomia erialal. Tal on põllumajandusdoktori kraad. Sirendi on töötanud Sakus Eesti Maaviljeluse Instituudis vanemteadurina[1] ja oli 1988–1990 selle direktor [2]. Arvo Sirendi oli Maaliidu liige ja esimees selle parteiks vormistamisest 1991. aastal kuni selle liitumiseni Rahvaliiduga 2000. aastal. Kuni 2010. aasta septembrini kuulus Sirendi Rahvaliitu. 2010. aastal juhtis Sirendi pärast Karel Rüütli loobumist ajutiselt Eestimaa Rahvaliitu. Septembris teatas ta Rahvaliidust välja astumisest.

Tsitaat[muuda | muuda lähteteksti]

Põllumajanduse ajalugu on inimkonna pärisajalugu või kõige olulisem osa sellest. See on inimliku loova töö ajalugu, mis selgelt eristub sellest ebainimlikust ajaloost, mis kirjutab ajaloo sisuks peaasjalikult brutaalsed sõjad, purustused ja vägivalla. Põllumajanduse ajalugu on inimese ellujäämise, mitte tema tapmise ajalugu. See on põhiliselt see osa ajaloolisest ajast, mil sõja purustused taastati, loodi uus tasakaal ning inimkonna häbiks ka reservid ja valmisolek uuteks sõdadeks. Põllumajanduse ajalugu on inimkonna ajalugu Maal, kus seda ei oldud küll algselt valmis vastu võtma ning ära elatama miljardeid asukaid, ent kus olid lähte-eeldused nii selleks kui ka teiseks siiski olemas[3].

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. http://www.vvk.ee/varasemad/k05/kandidaadid/12316.html
  2. http://www.eria.ee/index.php?page=27&
  3. Eesti põllumajandus XX sajandil. I köide. Tallinn 2006, lk. 359