Arutelu:Vokaalteos

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas vokaalteosteks nimetatakse ka vokaal-instrumentaalteoseid? Või ainult a cappella laulmist? Adeliine 26. november 2016, kell 11:03 (EET)

Vokaalteose suhe vokaalmuusikasse on sama kui heliteose suhe muusikasse: kõik heliteosed on muusika, kuid iga muusika ei ole heliteos. Vokaalteoseid võib esineda kõigis vokaalmuusika liikides.--Andrus Kallastu (arutelu) 3. detsember 2016, kell 21:58 (EET)
Ma mõtlesin seda, et kui soololaulul on instrumentaalsaade, eksole, kas see on siis vokaalteos või vokaal-instrumentaalteos (või mõlemat, sest vokaal-instrumentaalteos kuulub vokaalteose alla)? Adeliine 3. detsember 2016, kell 22:18 (EET)
Ma ei ole kindel, et vokaalteose või vokaal-instrumentaalteose mõisted on üldse kusagil piisava selgusega eristatud. Kui on klaverisaatega soololaul, siis minu meelest on liialdus nimetada seda vokaal-instrumentaalteoseks. Kui aga näiteks laulja esineb koos keelpillikvartetiga (näit nagu Schönbergi 2. keelpillikvartetis), siis kindlasti ei saa olla tegu ainult vokaalteosega. Võib-olla lähtuda kategoriseerimisel sellest, et kõik vokaal-instrumentaalteosed on vokaalteosed, kuid kõik instrumentaalpartiid sisaldavad vokaalteosed ei pruugi olla vokaal-instrumentaalteosed. --Andrus Kallastu (arutelu) 4. detsember 2016, kell 16:37 (EET)