Arutelu:Vesiloo maa

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Minu meelest peaks pealkiri olema "Vesiloo". Andres 18. juuni 2008, kell 18:51 (UTC)

Kahtlen. Üldiselt kirjutatakse Eesti loodusnimed liigisõnaga, vaid suuremate saarte ja vist ka Peipsi puhul on enam levinud liigisõnata variant. Teisesks on antud saare ametlikus nimes liigisõna "maa", mitte "saar". Kui nüüd ütelda, et "Vesiloo on saar", siis läheb osa nimest kaotsi, umbes nagu "Estonia on tänav Tallinas" puhul. Selle kohta peaks küsima, kas maksab vähemtuntud loodusnimedes liigisõna ära jätta. Pikne 11. oktoober 2014, kell 15:20 (EEST)
See on üldisem teema, analoogne on ettevõtete nimedega (Tuul ja Randberg vs selgem: AS Tuul ja Randberg), (eesti) jõgedega (nt Aisne) jne jne. Praegusel juhul saab lähtuda KNABist, ent kahju, et seal on Vesiloo maa, mitte keelekujult sisu paremini näitav Vesiloo saar. --Bioneer1 (arutelu) 13. oktoober 2014, kell 18:00 (EEST)
Ärinimedega minu meelest analoogiat pole. Eesti jõenimed on alati liigisõnaga. Noh, nimi on selline (Vesiloo maa), see ei peagi täpselt sisu kirjeldama. Pikne 13. oktoober 2014, kell 18:35 (EEST)

"Vesiloo maa" ongi OK.

Minu meelest saarte nimed erinevalt jõe nimedest võivad vabalt ilma liiginimeta olla. Ma räägin sellest, kuidas nimesid kasutatakse, mitte pealkirja informatiivsusest. Andres (arutelu) 13. oktoober 2014, kell 19:27 (EEST)