Arutelu:Tiit Käbin

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Ta on õigusteadlaste loendis. Miks? Mulle millegipärast tundub, et ta oli politoloog. Andres 6. aprill 2011, kell 16:12 (EEST)

Ilmselt seepärast, et teda on mõnes allikas õigusteadlaseks nimetatud ning ta õppis õigusteaduskonnas. Publikatsioonid ESTERis on vaid "Rahvasaadiku käsiraamat", "Informatsioon ja juhtimine kohalike nõukogude täitevkomiteedes" ning diplomitöö - aga artikleid võis muidugi olla.
Kohendasin yhtlasi märkust valimisnimekirjades kandideerimise kohta. Nagu selgus, SDE-sse ta tõepoolest ei kuulunud, ent kandideeris RL ja SDE yhisnimekirjas. Nii tulekski seda kirjutada, mitte lihtsalt välja võtta. --Oop 14. aprill 2011, kell 13:43 (EEST)
Need publikatsioonidki on politoloogilised, kas pole?:-)
Publikatsioonide postuumne liigitus on juba vaieldav. Igatahes on TK arvamusi publitseeritud rubrikides nagu "Juristi vaatenurk". "Politoloogi vaatenurgas" ei ole. --Oop 15. aprill 2011, kell 16:02 (EEST)
Selge see, et vaieldav. Ma vaidlengi.:-) Andres 15. aprill 2011, kell 16:28 (EEST)

"Tiit Käbin oli suitsetaja". Kas see on tõesti tähelepanuväärne? 90.191.119.98 15. juuli 2011, kell 20:53 (EEST)

Võib-olla juhul, kui ta avalikkuses aktiivselt suitsetamise vastu võitles. Muul juhul ma ei leia, et see oleks vajalik entsüklopeedias mainida. Ave Maria 15. juuli 2011, kell 21:56 (EEST)
Seda on mõnel pool mainitud tubakaseaduse kontekstis. Eks meil on päris palju infokilde, mis muutuvad oluliseks alles muu infoga koos, mida veel pole. Poliitiku isiklikud harjumused võivad vahel olulised olla. --Oop 16. juuli 2011, kell 22:39 (EEST)
Kui seda näiteks ajakirjanduses mainitud on, miks siis mitte ka siin mainida. Andres 17. juuli 2011, kell 00:47 (EEST)
Leian, et sel, kas Tiit Käbin (või ka keegi teine) suitsetas või ei, ei ole mingit seost entsüklopeedilise teabega ega ole sel mingit tähtsust iseäranis pärast tema surma. Vaevalt on tegu asjaoluga, mis teda eriliselt iseloomustas. Entsüklopeediasse ei kirjutata ju näiteks, kes kui sageli baare külatas. Entsüklopeediaartikkel lahkunud inimese kohta on nagu hauakivi, millel oleva teksti muutmiseks ta enam midagi teha ei saa. Soovitan selle lause koos viitega artiklist kustutada. Ssgreporter 17. juuli 2011, kell 01:20 (EEST)
Võtsin välja, enne kui mõni kustutamisjanune info päriselt ära kaotab: Tiit Käbin oli suitsetaja ("Uus tubakaseadus piirab avalikus kohas suitsetamist" EPL, 25. november 1999). Samas jään ikkagi oma seisukohale. Selle loogika järgi võiks praktiliselt kõik isiklikku elu puudutavad lõigud artiklitest kaotada; saab ju vabalt väita, et "sel, kas Tiit Käbin (või ka keegi teine) veematku korraldas või ei, ei ole mingit seost entsüklopeedilise teabega ega ole sel mingit tähtsust iseäranis pärast tema surma. Vaevalt on tegu asjaoluga, mis teda eriliselt iseloomustas." Tõepoolest, iga inimese kohta saab entsyklopeedias öelda vaid yksikuid lauseid. Kui neid koguneb piisavalt palju ja iselaadseid, hakkab sellest ehk midagi tema isiksuse kohta kooruma, aga muidugi saab alati väita, et entsyklopeedilisest infost ei piisa ning isiksus jääb tabamatuks. Huvitaval kombel ei häiri kedagi jutt veematkade kohta. Just nagu oleks entsyklopeediaartikkel tõepoolest nekroloog, kus ei mainita midagi, mis kellegi arvates võiks kadunukesele varju heita. --Oop 17. juuli 2011, kell 15:44 (EEST)
Tänan. Isiklikku elu puudutavates lõikudes olen artiklites seni näinud tavaliselt perekondlikke seoseid: kes on kellegi (tuntud inimese) abikaasa, laps või vanem. Miks mitte sinna kirjutada ka harrastusi, need tõepoolest iseloomustavad inimest ning veematkade teemal pole mõtet ironiseerida. Ssgreporter 18. juuli 2011, kell 00:05 (EEST)

Artiklid on tagurpidi järjekorras. Ja artiklid tema kohta võiksid olla teistsuguse pealkirja all. Venekeelne pealkiri peaks olema vene tähtedega. Andres (arutelu) 15. mai 2012, kell 16:45 (EEST)

Kvaliteet[muuda lähteteksti]

Esitan selle B-klassi artikli kandidaadiks. Kui keegi nädala jooksul vastu pole, siis võib vastava märke lisada. Ivo (arutelu) 9. jaanuar 2018, kell 03:43 (EET)

Lisasin artikli B-klassi. Ivo (arutelu) 25. juuni 2018, kell 20:24 (EEST)