Arutelu:Tartu Püha Georgi (Jüri) kogudus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas see on aktsepteeritav pealkiri? Kiriku nime järgi võiks selle nimetada kui Tartu Püha Jüri kogudus, ent sellele märksõnale ei tule ühtegi linki. Kuidas nad ise endid identifitseerivad. Praegu on kahjuks MPEÕKi koduleht (http://www.orthodox.ee/) maas--Estopedist1 (arutelu) 3. märts 2016, kell 18:29 (EET)

MPEÕKi kodulehe varasema versiooni ([1]) järele on koguduse nimeks Tartu Suurmärter Georgiuse (Jüri) kogudus.--Juhan121 (arutelu) 3. märts 2016, kell 23:22 (EET)
Jah, aga äriregistrisse ta selle nime all kantud ei ole. See ebaühtlus nimede kasutamisel on MPEÕK-s üsna levinud, EAÕK on veidi järjekindlam, kuigi ka mitte alati. -- Toomas (arutelu) 3. märts 2016, kell 23:24 (EET)
No see on tõepoolest nende ametlik nimetus, kuigi kõnekeeles ja sõdadevahelisel perioodil ka ametlikult oli ta ikka Jüri kogudus, tsaariajal muidugi Georgi kogudus. Aga juba usuasjade voliniku arhiivis nõukogude ajal on Jüri (Georgi) kogudus ehk siis vastupidi, aga ikkagi topeltnimega.
Muide, mitte nii otseselt selle artikliga seotud küsimus, aga siiski: märgid igal pool, et teed hädapärase alguse. Mis häda sul on, et sa neid mõttetuid jupikesi pead igas päevas kümne kaupa treima? Kui ei olnud seni häda nende artiklitega, vaevalt et see nüüdki nii suureks on kasvanud, et korraliku sisuta tekstijuppe peab käisest puistama ... -- Toomas (arutelu) 3. märts 2016, kell 19:57 (EET)

mis selle ilmselgelt vigase artikli nimega (Tartu Püha Georgi (Jüri) kogudus) saab? Kirik on meil nime all Tartu Püha Jüri kirik. Ikka siis teisaldada nime alla Tartu Püha Jüri kogudus või Tartu Püha Georgi kogudus. Praegu on siin tarbetu (?) pretsedent--Estopedist1 (arutelu) 2. märts 2019, kell 10:28 (EET)

Miks ta vigane on? Andres (arutelu) 2. märts 2019, kell 10:31 (EET)