Arutelu:Tallinna kõrgehitised

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

"Tallinna ja Maardu kõrghoonestik ja tornistik" või "Tallinna ja Maardu kõrghoonete ning tornistiku loend" või "Tallinna ja Maardu vanalinna tornide ning kesklinna kõrghoonete loend".

  1. Tallinna linnavaate informaatiline maastik ning statistiline makett või mudel, nii kesk-, uus- kui ka nüüdisaegselt. Andes ülevaate ka möödunud aegadele.
  2. Tallinna tornide ja kõrghoonete parameetrid ning illustratsioonid
  3. Hübriidartikkel

Kommentaarid[muuda lähteteksti]

Mul ei õnnestunud välislingi esilehest kaugemale jõuda.

Pildi kasutamine sellisel kujul ei ole hea. Kui pildi autoriõiguslik staatus lubab, tuleb see üles laadida.

Hoonete nimede nomenklatuur tuleb läbi mõelda, siis saab nimed varustada linkidega. Andres 08:44, 23 Jul 2004 (UTC)

Lehekülg kui ka foto kuuluvad mulle endale. Võite pildi üles laadida.

Te ei jõudnud arvatavasti sellepärast edasi, et teie browser ei lubanud seda, proovin seda viga parandada ja varsti uue lehe teha.

Aitäh! Ma ei jõudnud esilehest igale poole, aga kuskile ikka jõudsin. Muuhulgas on seal lingikogu ajaleheartiklitele Tallinna kõrghoonete kohta. Seda materjali saab kasutada artikli koostamisel. Andres 14:10, 23 Jul 2004 (UTC)

Kuidas on loodud selliste hoonetega nagu Oleviste kirik ja teletorn? Oleviste kirik on kindlasti hoone, kas ta ei ole kõrghoone? Kas teletorn ei ole hoone? Andres 14:10, 23 Jul 2004 (UTC)

Ei tea, aga minu kitsam definitsioon käib XX sajandi majade kohta, mis asuvad Tallinnas ning Tallinna Teletorn on lihtsalt torn. -Mardus 20. september 2006, kell 21:56 (UTC)
Seda tuleks artiklis selgitada. Andres 21. september 2006, kell 18:25 (UTC)

Pilt "linnvaates"[muuda lähteteksti]

Tegu on hästi tehtud pildiga, aga vähemalt minu 1024x768 ekraani venitab ta välja. --kanakukk 16. november 2009, kell 12:39 (UTC).

Tegu on siiski enda koostatud illustratsioonidega, teen aja jooksul korrektuurid. --René Kedus 16. november 2009, kell 15:10 (UTC).

Kuulujutud[muuda lähteteksti]

Järgmisena valmib eeldatavalt 2011. aastal enda praegusele kohale, Viru Keskuse ja City Plaza vahele Laikmaa tänava äärde, uus 16-korruseline Eesti Kunstiakadeemia, hoonenimega Art Plaza. Samuti tegelevad hetkel arhitektid ning insenerid Tallinna Teletorni renoveerimisprojektiga, mis hõlmab väliterrassi, futuristlike näituste, uue kohviku ja teletorni ümber asuva ala rekonstrueerimise teostamisega. Uus turismimagnet peaks valmima koos uue EKAga 2011. aastal.
Minu meelest pole siin tegu kuulujuttudega, vaid autoriteetsete allikatega tõendatava materjaliga. Andres 17. november 2009, kell 22:01 (UTC)
Võib tagasi panna, kui on tõendatud. Taivo 17. november 2009, kell 22:45 (UTC)

Mittevaba pildi kandidaat Commonsist: File:Tornimäe Buildings in Tallinn 10 August 2011.jpg[muuda lähteteksti]

Artiklis kasutusel olev fail File:Tornimäe Buildings in Tallinn 10 August 2011.jpg on Commonsist kustutatud ja kopeeritud siia File:Tornimäe Buildings in Tallinn 10 August 2011.jpg. Tuleb kontrollida, kas see pilt vastab mittevaba sisu kriteeriumitele. Commons fair use upload bot (arutelu) 12. august 2012, kell 12:46 (EEST)

Artikliloome täpsustus[muuda lähteteksti]

CSS ja tabelid on veel küllaltki paigast ära, vigased ning kattuvad; värvigamma on kirev - ülevaatamisele.

Tekst ja selle stiil on lünklik, vormistamata ja mitte-ladus, tükk siit ning tükk sealt - seega metamorfoosne ja agiilne - sisselülituva progressiga. Esinevad pidevad sõnakordused. Definitsiooni võib ümberkolida sissejuhatavaks abstraktsiooniks. Artikli valmimus on seega kuskil 65%.

Äkki peaks see olema hoopis Tallinna kõrghoonete loend vms? Inglise vikis on küllalt artikleid mida eeskujuks võtta.--WooteleF 16. november 2009, kell 19:01 (UTC)
Vene vikis on ka nii. Võiks vist teha loendiks. Sissejuhatav sisu võib ju ka loendis olla--Bioneer1 (arutelu) 9. oktoober 2013, kell 11:30 (EEST)
Aga miks need asjad üldse peavad ühes artiklis koos olema? Artikli pealkiri eeldab, et räägitakse Tallinna kõige kõrgematest hoonetest.
Stiil peaks olema asjalik.
Jutt sellest, mida Tallinnas loetakse pilvelõhkujateks, on arusaamatu.
Definitsioonis ei ole tarvis arve mainida. Andres (arutelu) 28. detsember 2014, kell 09:56 (EET)

Tuletan meelde, et sisu ei vasta pealkirjale. Andres (arutelu) 15. aprill 2015, kell 08:16 (EEST)

Boreaalase parandused tuleks vist tagasi pöörata. Andres (arutelu) 10. september 2015, kell 03:08 (EEST)

Nüüd on üks vint veel peale keeratud, algus on asendatud. Andres (arutelu) 19. veebruar 2016, kell 00:40 (EET)

Mis sellega teha? Paremaks küll ei läinud. --Epp 19. veebruar 2016, kell 05:47 (EET)

Tekst on tõesti halb, aga tabelite värvilahendus lausa karjub.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 19. veebruar 2016, kell 08:09 (EET)

Üks IP-aadress on suutnud siin paari tähemärgi kaupa kahe päevaga ligi 100 parandust tekitada, kusjuures juba algusest on näha, et on kantseliiti ja paatost juurde tekitanud. Käed langevad rüppe niisuguse tegevuse peale - neid parandusi ei saa lihtviisil tagasi pöörata, sest tõenäoliselt on nende hulgas ka asjakohaseid. Ssgreporter (arutelu) 20. veebruar 2016, kell 01:28 (EET)
Huvitav, kas tegemist võib olla mingi tekstiga, mis on kunagi varem juba avaldatud. -Mardus /arutelu 15. märts 2016, kell 05:00 (EET)

Suurte tabelite peidetavus tõstab artikli teksti paremini esile.

Arusaamatu. Need kaks tabelit olidki peidetud. Lihtsalt ei tohiks olla põhjust kasutada nii kohmakat süntaksit. 90.190.59.46 21. märts 2016, kell 18:56 (EET)

On's võimalik artikli pealkiri ümber nimetada "Tallinna kõrgehitised", kuna sõna 'ehitised' on koondmääratlus nii hoonetele kui ka rajatistele?

See on tehniliselt võimalik. Küsimus on aga selles, kuidas tuleks artiklid temaatiliselt piiritleda. Andres (arutelu) 20. aprill 2016, kell 13:53 (EEST)
"Tallinna kõrgehitised" sobib Wikipedia raamistikku ning hüperlingistikku enam, kuna sobistub lingvistiliselt ning definitsiooni järgi paremini süsteemi. Interneti võrgustikus nii mahukas ülevaade ja kokkuvõte antud teemal koos nimekirjadega puudub. Wikipedia võib olla see õige koht või punkt, kus huvilistele (isegi tulevikuarendajatele) on eestikeelselt kogu informatsioon hõlpsalt ja seletatult kättesaadav, mis saab vabalt kasuks tulla või lihtsalt olla. Seda kasvõi viitena asjaolule, et kogu teave on seostatavana alateemade lehekülgedel omakorda sisukamalt ja täiendatavalt lahti seletatud või seletatav, millega ongi teema piiritletud. Eesmärk oli anda tugi- või võrdkava, mis on olemas. Kõrgusmeetristiku järgi ei saa hoonete ja rajatiste ehk kokkuvõtvalt ehitiste liigitusel suuremat vahet teha. Meetrid jäävad meetriteks. See tingib ka artikli hübriidsuse ja mahulisuse kui ka ajalooseletusliku keerukuse. Reaalselt on kõik need hooned ühes linnas (Tallinnas) käesoleval hetkel enda positsioonidel esindatud, kuigi vanalinn on varasemalt elanud teises paradigmas või dimensioonis ehk enamasti nii-öelda “omas maailmas”. Fakt on see, et vanalinna Niguliste, südalinna Swissôtel ja äärelinna teletorn on igaüks täna üksteisest vaadeldavad, enda kõrguses palja silmaga nähtavad. Seda püüab ka siinne artikkel endas edasi anda. Teisi niivõrd põnevaid rannikulinnasid leiame ehk vaid Horvaatias või Montenegros, väiksemal kujul, kuid kus omakorda kommertslik kõrghooneline city üldse puudub. Eesti pealinn ongi arhitektuurstruktuuriliselt huvitav kooslus — mida mõtiskledes öelduna: lahutab aegruum. Pigem oli see artikkel kompliment Wikipediale endale, ideaalsuses, mida siis kergesti lammutada, ümberkujundada ja tõepärasuse poole püüeldes edasi arendada saab, vähendades esinevate ja tulenevate vigade arvu. René Kedus (arutelu) 21. aprill 2016, kell 23:45 (EEST)

See ikka on liiga kole. --Epp 28. aprill 2016, kell 03:13 (EEST)

Ehk võib-olla nüüd sai parem? Edasi väljendub see nii-nimetatud koledus tõesti kas linna omapäras või siis Wikipedia-Vikipeedia enda viimistlemata olemuses. Olen pikka aega püüdnud siinsel infoedastusel anda maksimumi, kogu enda teadmiste juures. Kokkuvõte on nüüd olemas, küll vead ka paranduvad. Seega — „igaühele oma...“ René Kedus (arutelu) 29. aprill 2016, kell 07:45 (EEST)

Mis juhtunud on?[muuda lähteteksti]

Päris palju on hakanud kerkima neid kõrghooneid. Millal seadusi muudeti? Varjavad päikese ära. Aga eks raha eest saab peaaegu kõike. Pelmeen10 (arutelu) 9. aprill 2017, kell 02:39 (EEST)

Aruteluleht on mõeldud aruteluks artikli üle, mitte poliitilisteks arvamuseavaldusteks. Andres (arutelu) 9. aprill 2017, kell 08:34 (EEST)

Pealkiri[muuda lähteteksti]

Palun muuta pealkirja — üldhoomatav on siiski “Tallinna kõrgehitised”. Täpsem pealkiri viitab kõikidele inimese poolt tarindatud kõrgematele ehitistele Eesti pealinnas, sealhulgas kirikutele, või ka muudele rajatistele, mitte vaid pelgalt hoonetele. Tallinna linnapilt on sümbioos nendest kõigist, ka koos mõne korstnaga.

Kas Sa paned ette muuta artikli teemat või teha see paremini vastavaks praeguse sisuga. Minu meelest pole kummalgi juhul pealkiri ja sisu vastavuses. Andres (arutelu) 16. september 2017, kell 20:02 (EEST)

Definitsioon[muuda lähteteksti]

Tallinna kõrgehitised on vertikaalselt kõrgusse projekteeritud ja konstrueeritud taasiseseisvunud Eesti Vabariigi kommertskeskuse ja pealinna urbanistliku ruumikeskkonna kinnisvaralised, enamjaolt paljukorruselised ning ehituskunstilised võrd- ja näidisvormid, või figuursemad hoonestuskogumid.

Nii ei lähe. Kogu artikkel vajab põhjalikku toimetamist. Ursus scribens (arutelu) 8. november 2018, kell 15:24 (EET)