Arutelu:Sportlaste loend

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Neid sportlasi tuleb ikka nii palju, et võib olla jaotaks nad spordialade kaupa ära. Või on mingi muu varjant. Kalle

Olen nõus, et iga spordiala all võiks olla eraldi loend. Aga minu meelest on tarvis ka üldist loendit. Andres 17:02, 17 Jun 2004 (UTC)

Miks Per Olofsson, tema nimi on ju Per Elofsson või olen ma millestki valesti aru saanud? Siim 13:15, 19 Nov 2004 (UTC)

Vabandust, minu viga. Andres 13:27, 19 Nov 2004 (UTC)

Ehk siiski liigendaks sportlasi riigiti, tuleb kole kirju ja segane loetelu. Riikides võiks sportlaste juurde lisada spordiala. Arvan, et nii on kõige selgem. Me ju ei tee ka üldist kirjanike loendit, muidu oleks raske leida, vaid ikka riigiti. Igor

Mina isiklikult arvan, et peaks olema nii üldine sportlaste loend, loend riigiti kui ka loend spordialade kaupa. Jalgpallurite loend juba on. Üldise kirjanike loendi peaks ka tegema, milles märkida eluaastad ning mis maa (miskeelse) ning ehk ka millistes žanrides kirjutava kirjanikuga on tegemist. Kuulsad näitekirjanikud juba on. 193.40.239.10 13:27, 29 Nov 2004 (UTC)
Jah, muidugi tuleb sportlasi täpsemalt klassifitseerida, kuid seda tuleb teha kategooriate mitte loendite abil. Näiteks lisada artikli lõppu enne interviki linke selline kategooria [[Category:Tšehhi sportlased|Šebrle Roman]]. Sellisel juhul ilmub vastava sportlase nimi kategooriasse "Š" tähe alla automaatselt ning eraldi pole vaja mingit loendit täiendada. Esialgu oleme piirdunud sellise kategooriaga nagu "Tšehhi inimesed", mida võib täpsustada, kui selleks tekib vajadus. Loendid on võimalikult üldised, näiteks "Sportlaste loend", mis peaks koondama võimalikult paljude sportlaste nimesid. Siim 15:32, 29 Nov 2004 (UTC)
Ma ei saa aru, miks Sa kategooriaid ja loendeid vastandad. Miks ei võiks olla tšehhi sportlaste loendit? Andres 18:12, 29 Nov 2004 (UTC)
Esiteks ei meeldi mulle see, et kategooriaid nii vähe kasutatakse, kuigi valesti pandud kategooria on hullem, kui selle puudumine. Teiseks ei saa ma aru sellise loendi mõttest, mis kategooriat dubleerib. See, et loend saab sisaldada ka neid nimesid, kellest veel artiklit pole ei ole minu arvates piisav õigustus. Siim 18:23, 29 Nov 2004 (UTC)
Minu poolest isiklikult võiksid kategooriad täiesti olemata olla. See, et kategooriate tabelid tekivad automaatselt, ei ole minu arvates piisav õigustus. Kategooriate süsteemi väljatöötamiseks ja kategooriate toimetamiseks kuluv vaev on palju suurem kui loendite puhul. Mina peaaegu ignoreerin kategooriaid, kuigi mulle vahel tundub, et nendega ilmaasjata jännatakse ja kogu kategooriate süsteem on dubleeriv:-) Võib-olla võiksid Sinagi loendeid lihtsalt ignoreerida. Andres 18:53, 29 Nov 2004 (UTC)
Ma arvan, et nii ei saa Vikipeediat teha, et igaüks nohistab vaikselt omaette ja teeb nii nagu meeldib. Mulle ei pruugi teatud loendid meeldida, aga kui nad on tehtud siis tuleb mul ikkagi ka neid vajadusel täiendada. Sellepärast ma võitlengi selliste asjade vastu, mis tunduvad ebasobivad. Kui ma neid ignoreerida kavatseks siis oleks mul ju ükskõik. Ma arvan, et rahvas võiks aktiivsemalt sõna võtta siis kui midagi arutatakse ning kui on jõutud mingite olulisemate kokkulepeteni tuleks nad reeglites ka fikseerida. Ma pean loendeid ka vajalikuks, kuid minu arvates ei tohiks loendite süsteemi teha nii detailseks kui kategooriate süsteemi. Oleks hea kui ka teised võtaks sel teemal sõna, siis saaks teada, mis on enamuse seisukoht ja edaspidi sellest juhinduda. Siim 21:55, 29 Nov 2004 (UTC)
Peab vist küsimuse välja panema leheküljele Üldine arutelu. Andres 05:29, 30 Nov 2004 (UTC)
Täiesti nõus sinuga et kategooriad on mugavamad asjandused - aga oma koht on ka loenditel. Kategooriate koha pealt on mul üks küsimus, millele pole siiani vastust leidnud: nimelt kuidas saab teha nii, et Š tähega algavad nimed oleksid kategooria nimestikus õige koha peal? Tõenäoliselt puudutab see ka muid mitte inglise tähestikus olevaid tähti. Ehk keegi oskab vastata. - Ahsoous 15:48, 29 Nov 2004 (UTC)
Selle küsimusega tuleb arendajate poole pöörduda. Arvan millegipärast, et seda pole kuigi lihtne lahendada. Andres 18:12, 29 Nov 2004 (UTC)

Panin praegu tähele, et vähemalt S tähe all on nimed küll väga segases järjekorras, pole hetkel endal mahti sellega tegelda... - Ahsoous 2. november 2006, kell 11:51 (UTC)


Mille alusel Koit Toome siin nimekirjas on? avjoska 28. juuni 2008, kell 17:44 (UTC)

Küllap kogemata, võtsin välja. Andres 28. juuni 2008, kell 18:05 (UTC)

Kas kõik jalgpallurid peavad ka siin nimekirjas olema, kuigi nad on jalgpallurite loendis? Ja kas spordialade kaupa võiks loendeid rohkem olla (poksijate loend saaks vist praegu päris pikk)? avjoska 9. juuli 2009, kell 21:53 (UTC)

Siin on kõik sportlased jah; ka nt korvpallurite ja murdmaasuusatajate jaoks on ju lisaks eraldi loend. Eks neid võib ju juurde ikka teha, aga siis peab ju neid keegi täiendama ka ja see ei tundu just väga populaarne tegevus olevat. --Epp 9. juuli 2009, kell 22:08 (UTC)
Kui sportlaste loend on olemas, siis peavad kõik siin ka olema.
Äsja tehti juurde Maadlejate loend, mis aga ei sisalda kõikin maadlejaid, kellest meil artikkel on. Andres 10. juuli 2009, kell 07:48 (UTC)