Arutelu:Sentinelid

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"kõneleb sentineli keelt, mis on isolaatkeel ja pole suguluses ühegi keelega kogu saarestikus." - Viidatud kolmest allikast ei leidnud ühestki sellist väidet. Pigem arvatakse, et nende keel on suguluses teiste andamanide keeltega. --Metsavend 28. november 2018, kell 12:08 (EET)

Allpool on kirjas, et nende keelest leiti sarnasust önge keelega, mida kõneldakse naabersaarel, aga inglise vikis väidetakse vastupidist.
Tõsi, viidatud allikates pole sellest juttu, ja selles artiklis on jutt vastuoluline. Võib-olla on parem keelt siin ainult mainida ning pikem jutt panna omaette artiklisse. Andres (arutelu) 28. november 2018, kell 13:04 (EET)
Keele kohta, millest midagi teada pole, tuleb ilmselt väga lühike artikkel. Ma praegu ei jaksanud korralikult kirjandust kaevata, tõlkisin ainult inglise vikist üldpildi, mis uudistele natuke konteksti annaks. Kui keegi viitsib teaduskirjandusse kaevuda, on see kahtlemata väga teretulnud (ja kardetavasti tänamatu) töö. --Ehitaja (arutelu) 28. november 2018, kell 15:11 (EET)