Arutelu:Samuel Huntington

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Millest peaks rääkima artikkel "Tsitaadi mõju"? Andres 14. veebruar 2006, kell 20.47 (UTC)

See peaks olema vaste artiklile "citation impact"
Selline link ühelt mõistelt teisele ei sobi. Konkreetselt sõnalt võib viidata artiklile tsitaat (inglise "citation"). Samuti ei pea me kopeerima inglise vikipeedia ülesehitust. --Metsavend 14. veebruar 2006, kell 22.14 (UTC)
  1. Miks ei sobi?
  2. Kas mul olnuks enne kirjutama hakkamist kuidagi olnud võimalik teada, et nii ei sobi?

Ma tahaks näha lingi taga artiklit selle konkreetse sõna kohta, millelt link on tehtud. Ma arvan, et se on välja kujunenud tava. --Metsavend 14. veebruar 2006, kell 22.40 (UTC)

Link peaks andma asja või mõiste kohta edasist infot. Seetõttu ei pea artikli pealkiri langema kokku sõnaga, mille juurest viide on tehtud. Kuid ka mina leian, et viidata tuleks artiklile "Tsiteerimine" või "Tsitaat". See, millest räägib artikkel en:Citation impact, on juba alateema. Lugejat võib huvitada ka muu kui see alateema. Keegi võib muidugi arvata, et tõenäoliselt huvitab lugejat just alateema, aga see on ainult oletus. Peale selle ei selgita ka ingliskeelne artikkel, mida see pealkiri tähendab. Arvan, et igatahes mitte 'tsitaadi mõju'. Mõnel teisel juhul võib aga olla otstarbekas linkimine kitsama teemaga artiklile. Näiteks kui juttu on Poola peaministrist, siis minu meelest oleks mõistlikum linkida mitte artiklile peaminister, vaid artiklile Poola peaminister. Kui kord niisugune artikkel on olemas, annab see lugejale konkreetsemat infot. Andres 15. veebruar 2006, kell 08.28 (UTC)