Arutelu:Prantsusmaa monarhide loend

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Miks siin muist monarhe puudu on?

Charles III on eesti keeles nimetatud Kohtlaseks. Andres 26. august 2005, kell 17.03 (UTC)

Monarhid ja nimed[muuda lähteteksti]

Jah, sajand monarhe jäi enne kogemata vahelt ära, mis puutub aga Charles/Karl III Paksu, kes seal figureeris, siis tema oli ka Saksamaa (Ida-Frangi) valitseja ja mitte hilisem Charles Kohtlane ehk Lihtsameelne, vabandan eksitava nime ja järjenumbri pärast, nüüd peaks asi lehel vast arusaadav olema.

Henry VI ei olnud Valois, vaid Lancaster. Ma ei tea, milline oli tema number Prantsusmaa kuningana. Ta ei olnud seaduslik Prantsusmaa kuningas. --217.71.45.122 8. märts 2014, kell 13:10 (EET)

Riigipead vs monarhid[muuda lähteteksti]

Kahte loendit pole tegelikult vaja. Siinne sisu võiks olla artiklis Prantsusmaa riigipeade loend ja siit ümbersuunamine sinna. -- Toomas (arutelu) 9. märts 2019, kell 10:16 (EET)

Mina leian, et monarhid peavad eraldi olema (ja sama leiab ka suur hulk teisi vikisid). - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 11. märts 2019, kell 18:27 (EET)
Mina ei leia, aga ma ei viitsi siin enam ammu millegi üle vaielda. Väga paljudes teistes vikides pole meie traditsioonile vastavaid riigipeade koondloendeid üldse olemas, kas peaksime need äkki kustutama? Ja palun siis artikli säilitamist soovijatel see ka korda teha ning siis toimetamismärkus eemaldada. Kui selle olemasolu on Sulle oluline, siis loodetavasti ka selle sisuline ja vormiline korrektsus. ;) -- Toomas (arutelu) 11. märts 2019, kell 18:40 (EET)
Vikides, kus koondtabelid on olemas, nt saksakeelne vikipeedia, ei ole dubleerivaid loendeid enamasti säilitatud, aga ma ütlen alati, et teiste vikipeediate eeskuju ei pruugi üht- ega teistpidi väärida ülevõtmist. See, et keegi teine teeb ka, pole sisuline argument. Lihtsalt nendin, mitte ei vingu. :) -- Toomas (arutelu) 11. märts 2019, kell 18:49 (EET)
Mis selle toimetamismärkuse täpsemaks põhjuseks siis on? Arutelulehelt ega ajaloost minu meelest ei selgu. Muide, riigipead ja monarhid pole ju üheselt samad asjad (duh) ning kui riigil on tuhandeaastane monarhide traditsioon, siis on see eraldi vaatamiseks piisavalt tähelepanuväärne kyll. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 13. märts 2019, kell 14:10 (EET)