Arutelu:Palk (metsandus)

Lehekülje sisu ei toetata teistes keeltes.
Allikas: Vikipeedia

Kust see pakkude ja nottide definitsioon pärineb? Minu vanaisa istub alati pliidi ees paku peal aga see pakk on vaid 40 cm kõrge. --WooteleF 13. oktoober 2008, kell 13:43 (UTC)

Paku ja noti kohta peaks olema eraldi artiklid. Andres 13. oktoober 2008, kell 15:20 (UTC)

Mina ei tea palkidest midagi, aga ma tahtsin, et palga lingid oleks õiged. Muideks, mingit täpsustuslehekülge oleks vaja, sest mingite linnade vappidel on asi mida nimetatakse palgiks. Selle nottide jutu refereerisin siit--Oktav 13. oktoober 2008, kell 16:49 (UTC)

Palk on puutükk?... Palkidest tehakse rehavarsi? :-)) — Püüan sellega midagi teha, kui Elion netist välja ei viska. Oleksin ammu teinud, kui oleks üksmeelseid definitsioone selliste asjade kohta. Aga pakud ega notid ei kuulu tõepoolest siia artiklisse. Ja ma pole kindel, kas nii ebamääraste ja üldkeelsete asjade kohta üldse eraldi artiklit saab kirjutada. Kui, siis näiteks vineeripaku kohta. --Epp 13. oktoober 2008, kell 19:48 (UTC)
Miks sa intervikid ära võtsid ja kategooria "metsandus"? Kas sa võiksid panna ka viite, kust sa asendusteksti võtsid. Saksa keeles käis jutt palkidest ja seal oli link taani omale. Vene keeles on ka eraldi jutt palkidest. Kas keegi teab, mis palgid vappidel on? (vaata lingid antud artiklile)--Oktav 13. oktoober 2008, kell 21:25 (UTC)
Eesti keeles on eraldi mõisted "ümarmaterjal" ja "palk". Metsanduse võtsin sellepärast ära, et levinuima tõlgenduse järgi hõlmab see muu hulgas metsatööstust. Palkidega tegelebki metsatööstus. Ma ei saa viidata, sest sellisel kujul definitsiooni ei ole kuskil. Laste käsitööõpiku omast on igatahes parem. Kui ei kõlba, tuleb artikkel kustutada, aga puutükkidest ka rääkida ei saa. TTÜ puidu õppetooli sõnastikus on selline definitsioon: palk – järgatud ümarpuit. Vapipalkide kohta ei oska midagi arvata. --Epp 13. oktoober 2008, kell 21:40 (UTC)
Palk tähendab heraldikas mingit kitsast põikriba vms. en:Fess--WooteleF 13. oktoober 2008, kell 22:48 (UTC)

Kas saab öelda, et palk on ümarmaterjal? Kas ei peaks ütlema, et palgid on ümarmaterjal?

Praegune definitsioon ütleb, kuidas palk on saadud, aga arusaadavuse huvides võiks ka kirjeldada, mida ta endast kujutab. Andres 14. oktoober 2008, kell 08:32 (UTC)

Midagi selletaolist: koorimata puutüve enam-vähem silindrilise kujuga tükk.

Segadust tekitab see, et definitsiooni teine osa on samuti osa definitsioonist. Definitsioon peaks ühte lausesse mahtuma.

Kas palkmaju tehakse palkidest? Andres 14. oktoober 2008, kell 08:35 (UTC)

Muutsin veidi; ei oska rohkem midagi teha, las jääb teadjamaid ootama. Ma ei tea, kas see edasine jutt peaks olema osa definitsioonist. Standardi jägi ongi palk nii ebamääraselt määratletud nagu esimeses lauses. Tükk ei saa minu meelest kuidagi öelda; ja koorituna on ta ka palk. --Epp 14. oktoober 2008, kell 17:02 (UTC)

Interlingid olid metsaraie peale (sest inglise wooden log suunag logging'u peale, too aga on metsaraie), seepärast võtsin need praegu maha. --Kk 23. august 2010, kell 07:25 (EEST)[vasta]