Arutelu:Päikesepatarei

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Üldiselt on eesti keeles välja kujunenud nii, et ühekordsed e mitte(uuesti)laetavad akumuleeritud energia allikad on "patareid", (uuesti)laetavad aga "akud". Seetõttu on mõiste "päikesepatarei" (kui ingliskeelse termini "solar battery" toortõlge) artikli pealkirjas eksitav. Kuna termini "päikeseaku" asemel kasutatakse meil tegelikkuses rohkem sõna "päikesepaneel", siis teen ettepaneku muuta artikli pealkiri "Päikesepatarei" pealkirjaks "Päikesepaneel". Kuriuss (arutelu) 14. veebruar 2015, kell 16:36 (EET)

Patarei üks tähendusi VSLi järgi: tervikuks ühendatud seadmed vm koostisosad. Vaadeldaval juhul võivad koostisosadeks olla näiteks päikeseelemendid (käekella päikesepatareil), aga ka päikesepaneelid (millest on moodustatud kosmoseaparaadi päikesepatarei). Patareiks ühendame samuti galvaanielemendid (nn patareid) või ka akuelemendid patareitoitega kellraadios või mängudroonis. – LAviki (arutelu) 30. august 2019, kell 09:43 (EEST)

Kas väljavõetud osa (päikeseelemendi kohta?) on teise artiklisse üle viidud? Andres (arutelu) 30. august 2019, kell 12:40 (EEST)