Arutelu:Otsingumootoritele optimeerimine

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Artiklis kirjutatakse rohkem otsingumootori optimeerimisest kui Otsingumootori optimeerimise eetikakoodeksist. Kahjuks sõnastus on ka raskepärane. Relevantne on oluline, tähtis. Valju 19. november 2006, kell 15:26 (UTC)

Tuleks teha eraldi artikkel Otsingumootori optimeerimine. Andres 19. november 2006, kell 15:31 (UTC)

Ükski artikkel ei viita sellise nimega artiklile. Andres 19. november 2006, kell 16:30 (UTC)


Tegemist suht-koht rõveda pidžiniga. Toon selgituseks oma seisukohale võrdluse, mis vastaks praegusele kirjeldusele artiklis:

  • Aia optimeerimiseks nimetatakse tuuleõhu niiskuse muutmist, muutes lõhnamolekulide järjestust aiauku läbivas õhuvoolus.

Ehk siis pudru ja kapsad. Lisaks, või hoopis alustuseks, siia peaks viitama artiklist Veeb aga mitte Internet. Miks? Sest otsimootor on veebi ja andmebaasi rakendus, mis kasutab otsiroboteid ja sisemisi etteprogetud "kaalusid" ning samas ta ei uuri IP-protokollistiku olemust ega teekonna ummistusi vaid kasutab tuimalt http(s)-i. Seega võiks artikli pealkiri olla pikalt ja lohisevalt ning eesti keeles:

  • Veebi otsimootorite väljundi mõjutamine otsimootoritele ettesöötes kaalutletud kujundusvõtetega koostatud veebilehti.

suwa 9. oktoober 2007, kell 10:59 (UTC)


Kas pealkiri peaks olema "Otsingumootoritele optimeerimine"? Andres 23. mai 2010, kell 22:44 (EEST)[vasta]


Mis siin vaidlustatud on? Andres 23. mai 2010, kell 22:44 (EEST)[vasta]

Kogu artikli sisu on segane ja kahtlane.
  • Artiklis peaks rääkima otsingumootoritest ja sellest kuidas nad otsivad üldiselt, kuid mainitakse ja arvestatakse ainult Google'iga
  • Ükski otsinguteenuse pakkuja (sh ka Google) pole avaldanud mida ja millisel määral ta otsingutulemuste järjestamisel arvestab. Mõningal juhul on avaldatud mida otsimootor üldse ei jälgi, näiteks Google ignoreerib META võtmesõnu. Kogu optimeerimisealane teave põhineb äraarvamistel ja katsetamistel. Otsimootorid, sealhulgas ka Google annavad ise soovitusi kuidas teha lihtsalt hea ning standarditele vastav leht, mitte kuidas lehte esimeste otsitulemuste hulka saada.
  • Otsingumootoril võivad eile kehtinud põhimõtteid tänaseks olla juba muudetud.
  • Makstud reklaam (sponsorlingid, sponsorteated, sponsorlehed, partnerid jne) paigutatakse alati esimeseks. Valju 8. juuli 2010, kell 14:36 (EEST)[vasta]

Miks kustutada? Selline asi on olemas. Kui midagi valesti on, võib ju parandada. Andres 9. juuli 2010, kell 09:57 (EEST)[vasta]

ok, loen veel mõned korrad rahulikult läbi. suwa 9. juuli 2010, kell 11:21 (EEST)[vasta]

Kolm lõiku on välja võetud. Andres 1. juuli 2011, kell 20:49 (EEST)[vasta]