Arutelu:Optika

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Toimetasin pisut. Kui midagi läks valesti, võid julgelt ära parandada.

Artikli pealkirja esimese tähena suur- ja väiketähte ei eristata. Sõnavahe võib kirjutada lihtsalt sõnavahena.

Inglise viki artikkel ei ole vikipeedia stiili poolest korrektne, nii et seda ei tasu eeskujuks võtta.

Et "mehhaanika" ja "mehaanika" on mõlemad lubatud, siis tuleb artikli pealkirjaks teha kas "kvantmehhaanika" või "kvantmehaanika" ning teise märksõna alla teha ümbersuunamislehekülg. Siis võib rahumeeli kasutada ükskõik kumba vormi. Andres 16:05, 18 May 2004 (UTC)


Kui on olemas artikli pealkirjaga samanimeline kategooria võiks artiklile kategooriaks määrata [[Category:Optika|*Optika]]. Siis on artikkel Optika kategoorias Category:Optika teistest eraldi esile tõstetud. Sarnaselt peaks käituma loendite kategoriseerimisel. Siim 12:39, 23 Jan 2005 (UTC)


Enamasti käsitleb optika nii nähtava, ultraviolett- kui ka infrapunavalguse omadusi. Nii on kirjas artiklis. Kas pole siiski nii, et enamasti käib optika just valguse (nähtava valguse ilmingute kohta) ja erialaliselt kitsam, teaduslikult täpne määratlus hõlmab ka infrapunast ja ultravioletkiirgust? Kui mõelda igapäevases kasutuses olevatele optikaga seotud sõnadele, siis meenuvad esmalt optilised instrumendid .. luup, prillid, mikroskoop ja teleskoop. Nende kõigi puhul seostub optika eelkõige (nähtava) valguse vahendamisega. Üksnes teleskoop hõlmab enda mõistesse ultravioletse kiirguse või infrapuna kiirguse "vaatluse". Spetsiifilisem optikainstrument on näiteks soojuskaamera. Ühesõnaga see sõna "enamasti" on ähmane ja seega eksitav minu arvates. Nimelik (arutelu) 6. august 2019, kell 01:05 (EEST)