Arutelu:NSV Liidu Rahvasaadikute Kongress

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Eesti Vabaduse Eest!" võiks olla eraldi artikkel. Andres 19. märts 2010, kell 14:08 (EET)


Kas vikindamismärkus on sellepärast, et artikli lõpuosas pole siselinke? Minu meelest pole see märkus vajalik. Andres 19. märts 2010, kell 14:08 (EET)

Mu meelest ka pole vajalik. Mul on vikindamine pooleli. --Epp 19. märts 2010, kell 14:37 (EET)

Artiklis Molotovi-Ribbentropi pakt on selle organi nimi välja kirjutatud nähtavasti sellepärast, et tegu on Rahvasaadikute Kongressi otsuse ametliku tekstiga. Sellepärast ma seda seal ei muuda. Andres 19. märts 2010, kell 14:08 (EET)


Minu meelest oleks loomulik artikkel üles ehitada nii, et kõigepealt räägitakse sellest organist Nõukogude Liidu ajaloo kontekstis ja siis eraldi alajaotuses Eesti või Baltimaade kontekstis. Tema tähtsust Eesti ajaloos võib artikli sissejuhatuses muidugi lühidalt mainida. Artiklit tervikuna Eesti-kesksena üles ehitada ei ole minu meelest õige. Eraldi artiklid tuleks ette näha regioonidevahelise saadikutegrupi, samuti kongressi valimiste (Eesti kohta võib-olla veel eraldi) ning üksikute istungite kohta, samuti kongressi valitud ülemnõukogu kohta. Andres 19. märts 2010, kell 16:31 (EET)


Väita, et "Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei (ERSP) tegi tõsise poliitilise vea, kui otsustas neid valimisi boikoteerida ja omi kandidaate mitte esitada kutsudes rahvast üles mitte valimistel osalema." on juhtkirjalik ning kellegi täiesti subjektiivne arvamus. Vikipeedia on enstsüklopeedia, mitte arvamuslugude lehekülg. See lause tuleks kas kustutada või siis tuleks lisada täpsustus selgitades, kes nii arvab. Miks oleks Eesti RAHVUSLIKU SÕLTUMATUSE Partei pidanud osalema okupeeriva riigi ühe organi töös? Kujuta ette, et pranstsuse vastupanuliikumine oleks lasknud end valida II MS ajal mingisugusesse sakslaste-hitlerlaste esinduskokku!

Nõus, et tegu on arvamusega, mis tuleb kustutada või atribueerida. Andres (arutelu) 19. november 2012, kell 07:51 (EET)

Kas Bronštein oli seotud Interliikumisega? EE kirjutab ta kohta hoopis: Kuulunud Eestimaa Rahvarindesse ja ühendusse Vaba Eesti; --Metsavend 8. jaanuar 2017, kell 19:51 (EET)

Ei olnud. Andres (arutelu) 8. jaanuar 2017, kell 19:55 (EET)
Siiski jääb siin ebaselgeks tema tegevus saadikuna. Igatahes ei kuulu ta ka MTÜsse Eesti Vabaduse Eest! --Metsavend 8. jaanuar 2017, kell 20:05 (EET)