Arutelu:Nikolai Kuznetsovi nimeline mereväeakadeemia

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Ümbersuunamised[muuda lähteteksti]

Leitavuse huvids peaks kõikvõimalikke ümbersuunamisi tegema. --Epp 24. mai 2013, kell 03:56 (EEST)

Pealkirjast[muuda lähteteksti]

Pealkiri võiks olla Nikolai Kuznetsovi nimeline sõjaväeline mereakadeemia. --Hirvelaid (arutelu) 9. august 2018, kell 13:07 (EEST)


Äsjatehtud uus pealkiri on originaalile (Военный учебно-научный центр Военно-Морского Флота «Военно-морская академия имени Адмирала Флота Советского Союза Н.Г. Кузнецова) lähemal kui minu pakutud variant. Siiski minu meelest on eesti keeles parem vältida ees-ja isanime esitähtede kirjutamist ja selle asemel kas kasutada ainult perekonnanime (Kuznetsovi-nimeline...) või kui perekonnanimi jääb liialt ähmaseks (Kuznetsov on laialt levinud nimi), siis kasutada eesnime väljakirjutamist (Nikolai Kuznetsovi nimeline...). Mida keelespetsid asjast arvavad? --Hirvelaid (arutelu) 9. august 2018, kell 14:35 (EEST)

Igaksjuhuks lisan, et minu poolest võib ka Hirvelaidi pakutud variandi alla teisaldada. Praeguse valisin peamiselt intervikide eeskujul. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 9. august 2018, kell 15:07 (EEST)

Minu meelest tuleb tõlkida "mereväeakadeemia". Andres (arutelu) 9. august 2018, kell 22:23 (EEST)

Jätsin sõna "sõjaväeline" pealkirjast välja, sest "mereväeakadeemia" juba nagunii näitab, et tegu on sõjaväelise asutusega. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 10. august 2018, kell 01:56 (EEST)