Arutelu:Merendus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

kasutatakse maailmamere uurimiseks

Kas näiteks diferentsiaalvõrrandite teooria on merendus? Andres 22. aprill 2006, kell 10.02 (UTC)

Eesti ajal ilmus ka samanimeline ajakiri.

Merendus[muuda lähteteksti]

üldiselt merenduse all võib mõista laevandust (üldisemas, mitte ainult majandustegevuse mõistes), sadamamajandust (laondus, ekspedeerimine, reisiterminalid, logistika). Samuti kuulub merenduse alla laevaehitus ja -remont ning antud valdkonnas tööliste ja spetsialistide koolitus

Kokkuvõttena võiks öelda, et merendusvaldkonda kuulub: 1. laevandus (sisevee- ja merelaevandus); 2. sadamamajandus (laondus, ekspedeerimine, reisiterminalid, logistika). 3. laevaehitus ja -remont; 4. spetsialistide koolitus;

täienduseks[muuda lähteteksti]

muidugi peaks merenduse alla kuuluma ka merekeskkond. merenduse mõiste võiks selgemaks saada EL merenduspoliitikat hõlmava rohelise raamatu kaudu.

Suht loogiliselt on merendusvaldkonna esitanud Euroopa Komisjon. Viidatud dokumendi tõlkega on asendanud varem siin olnud tekst. SSGreporter 17. aprill 2010, kell 00:11 (EEST)

Merenduskobara moodustavad:


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 16:55 (EEST)

mereteadlased[muuda lähteteksti]

Ainus merendusteadlane neist neljast on David Papp - ta on merendusajaloolane. Teised kolm on mitte merendusteadlased, vaid mereteadlased. Ssgreporter (arutelu) 13. märts 2018, kell 23:45 (EET)

Keelelingid?[muuda lähteteksti]

Keelelinkidega on segadused, sest eri keeltes on segadused (?) terminitega merendus (mereteadus?), okeanoloogia. Vt keelelinkide komplekti wikidata:Q43518, võrdle ka kategooriate keelelinkide komplekti wikidata:Q9017447--Estopedist1 (arutelu) 20. juuli 2018, kell 17:36 (EEST)

keel on rikas ja lai nehh, nt merendus@Inglise-eesti meresõnaraamat. suwa 20. juuli 2018, kell 18:16 (EEST)