Arutelu:Melle (Belgia)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Ma ei jõua Pietadele järele. Belgia valdade ja asulate artiklitega on segadus. Andres (arutelu) 22. september 2012, kell 09:35 (EEST)

Mellesid (sõpruslinnu) siia panes tõdesin, et ei ole liiga pädev tegema ümbersuunamislehte, sest et kõigil neil kolmel (mine sa tea, ehk on rohkemgi) on omad rekvisiidid; siin tekib segadus tekib küll, Aalst oli vist ainus, kus eksplitsiitselt alareal kirjas "Kokku: Suur-Aalst"

vallad versus asulad, linnad, hiidlinnad jms – viimaste nädalate jooksul mõlgub meel küsimus: kui eesti keeles poleks sõna kaamel või dromedar, kas siis peaksime seniajani kasutama nt väljendeid "kaheüüruline isahobune" ja "üheküüruline emasveis"
"Valdade" siiatarimisel olen lihtsalt lähtunud sellest, et oleksid põhiandmed (asukoht, pindala, elanikud, UNESCO loendite osalised), juurde saab alati kirjutada, kui "karkass" olemas
"segadus artiklitega" ehk võtab "alustule" nt sellest, et FRA B l-de loend annab 133 ühikut, NL oma 134 ühikut, mis pole üks ühele prantsuusidega ühilduv... --Toivo (arutelu) 22. september 2012, kell 13:17 (EEST)

See ei tähenda segadust, kui keskasulast pole eraldi artiklit. Eraldi artikkel võib olla, aga ei pea olema. Nii nagu, kui mainida asula artiklis mõnd asulas olevat objekti, ilma et sellest objektist oleks eraldi artikkel, pole sellepärast tegu segadusega. Kõigest, mis käib keskasula kohta, sobib kirjutada ka valla artiklis. Oletan, et kuna valdav osa sellest, mis valla kohta öelda on, puudutab keskasulat, siis ei peeta keskasulast eraldi artikli tegemist teistes keeltes mõistlikuks, ka hollandi vikis. Minu meelest pigem pole ka siin tarvis midagi oluliselt erinevat leiutada, eriti sellist, millega kaasneb suuresti kattuva materjali häiriv killustatus. 88.196.241.249 22. september 2012, kell 16:20 (EEST)

Jah, selles asjas ei ole kõik minuga ühel meelel.
Aga kui pealkirjaks pannakse Melle (Belgia), siis peab olema ka lehekülg Melle. Andres (arutelu) 22. september 2012, kell 16:23 (EEST)


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 16:52 (EEST)