Arutelu:Mary (Suurbritannia printsess)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kuidas saab Walesi printsi tütar olla Walesi printsess?

Ka praeguse Walesi printsi Charlesi pojad William ja Harry on Walesi printsid. Inglise keeles on William "HRH Prince William of Wales", Charles kui troonipärija aga "HRH The Prince Charles, Prince of Wales". Korrektne oleks neid minu arusaamist mööda nimetada "Walesi prints William" ja "Prints Charles, Walesi prints". Nii ka Mary ja tema isa George'iga: "Prints George, Walesi prints" ja "Walesi printsess Mary".--Ken 24. august 2007, kell 14:44 (UTC)
Minu arusaamist mööda ei ole. Saab olla ainult kuni üks Walesi prints ja kuni üks (kui lesed ja lahutatud välja arvata, praegu näiteks vastav isik puudub, pärast ärtu kuninganna Diana surma) Walesi printsess. Praegusel juhul, kui see on tõesti hädavajalik, tuleks Mary vastavas kontekstis nimetada Mary, Suurbritannia, Iirimaa ja Hannoveri printsess Wales'i liinist, või midagi taolist. Samamoodi tuleks nimetada ka Briti kuninglikust soost hertsogite järglaskonda.
Kas see "Minu arusaamist mööda ei ole" käis Charlesi poegade kohta? "Üsna" ametlik lehekülg ütleb: "Princes William and Harry are formally known as Prince William of Wales and Prince Henry of Wales as their father is Prince of Wales." Nii et see tuleb isa järgi, nagu ka Mary puhul.--Ken 27. august 2007, kell 15:02 (UTC)
See on tõlke küsimus. See on tõsi, et saab olla ainult üks Walesi prints. Prince William of Wales ei olegi Prince of Wales. Andres 28. august 2007, kell 02:53 (UTC)