Arutelu:Mandeltuuma kaaperdamine

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Praegu jääb mulje, et tegemist on Daniel Golemani 15. aasta taguse mõtteavaldusega, mis ei leia poolehoidu ega vastuseisu. Umbes nagu 30 aastat tagasi tuli välja üks tegelane hüpoteesiga, et skisofreenia on põhjustatud inimaju ülearengust. Keegi ei vaielnud vastu. Lihtsalt kehitati õlgu. Praegune mõiste tundub sinna õlakehituse kanti minevat. Paluks täpsemat teavet. Kas on ikka tegemist tõepoolest psühholoogia alase mõistega või intellektuaalse ajaviitega.--Rünno 16. juuni 2010, kell 20:10 (EEST)

"emotsionaalseid reaktsioone, mis ei ole vastavuses tegeliku ohuga, kuna need reaktsioonid on vallandanud tunde" - ??? --Rünno 16. juuni 2010, kell 20:16 (EEST)

"Goleman uses the term to describe emotional responses from people which are out of measure with the actual threat because it has triggered a much more significant emotional threat" - see inglise keelne lause on üsna jama. Emotsionaalne oht/ähvardus. Mis see on? Ohutaju? Konfliktivalmiduse tõus? Privaatsusruumi ohustamine?--Rünno 16. juuni 2010, kell 20:25 (EEST)

"emotsionaalne reaktsioon" - emotsioon ongi reaktsioon. Siis kas "tundmuslik vastus" või "emotsioon", aga mitte "emotsionaalne reaktsioon".--Rünno 16. juuni 2010, kell 20:30 (EEST)


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 15:48 (EEST)


Kriitika peaks olema konkretiseeritud ja viidatud. Andres (arutelu) 24. november 2013, kell 15:20 (EET)