Arutelu:Linnar Priimägi

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kronoloogiad peavad olema vanemast uuemani.--WooteleF 18. november 2008, kell 16:43 (UTC)

Siin on läinud segi, mida ta on õppinud ja mida õpetanud. Võtan selle lõigu hoopis välja, kuni see korda tehakse. Andres 18. november 2008, kell 17:43 (UTC)

Haridus[muuda lähteteksti]

Lõpetanud Tartu Ülikooli romaani-germaani filoloogi diplomiga ("Verbaalsünesteesia süsteemist. Brentano luuletekstide verbaalsünesteetiline analüüs" 1977), kaitsnud magistrikraadi (MA kunstiajaloo alal) Eesti Kunstiakadeemias (“Albrecht Düreri sulejoonistuse W.261, nn. Londoni Apollo ikonograafiline ning ideeline kontekst”, 1995) ja doktorikraadi (PhD kultuuripsühholoogia alal) Tallinna Ülikoolis (“KLASSITSISM. Inimkeha retoorika klassitsistliku kujutavkunsti kaanonites”, 2005).

Õpetanud Tartu Ülikoolis saksa keelt ja kirjanduskriitika teooriat, Eesti Muusikaakadeemias filosoofia ajalugu, Eesti Õigusinstituudis kunstiajalugu, Tallinna Ülikoolis kultuurilugu, imidžikujundust, propaganda tehnikaid, režiid reklaamimis, stilistikat.

Tal on doktorikraad kultuuripsühholoogia alal.[1]

Kustutasin väite, et Priimägi on kaitsnud PhD *kultuuri*psühholoogia alal - doktorikraad on talle välja antud psühholoogias. (Ka see on formaalsus, sest tema töö sisul ei ole psühholoogiaga tegelikult vähimatki pistmist ning Priimäel puuduvad psühholoogiast isegi algteadmised. Kuid see töö lihtsalt kaitsti mingil arusaamatul põhjusel psühholoogia osakonnas.) Lebatsnok (arutelu) 9. juuni 2014, kell 17:22 (EEST)


üks mitmekülgsemaid ja tuntumaid intellektuaale tänapäeva Eestis[viide?], ta on arvamusliider ja tunnustatud ekspert kunsti, kultuuri, reklaami ning mainekujunduse valdkonnas.

Minu meelest on just see väide, millele viidet küsitakse, vaidlustamatu ning võib-olla ei vajagi viidet. Vaieldav on hoopis teine lausepool. Ta on kindlasti reklaami ja mainekujunduse ekspert, aga tema arvamusliidri positsioon ja tunnustatus eriti kunsti ja kultuuri valdkonnas üldse on küsitav. Minu meelest on neid, kelle jaoks ta on autoriteet, kuid on ka neid, kes teda tõsiselt ei võta. Ja sedagi on raske tõestada, sest see on ainult minu mulje. Peaks vist kõik need hinnangud ära jätma ning selle asemel tema tegevust detailsemalt kirjeldama. Andres 12. detsember 2008, kell 08:18 (UTC)

Palun aidake see artikkel korda teha. Andres 16. detsember 2008, kell 19:43 (UTC)

Palun aidake see artikkel korda teha. Andres 7. aprill 2009, kell 14:36 (UTC)


"Linnar Priimäe kohta" - seal on millegipärast tema enda arvamused temast endast ja temale pühendatud luuletus (?). Kas ei peaks olema "Linnar Priimägi endast " mis on paraku kahtlase maiguga, või siis pigem "Intervjuud" – aga sel juhul peaks pühendusluuletuse panema mujale. Vikker 10. aprill 2009, kell 14:56 (UTC)

Tegin ümber. Andres 10. aprill 2009, kell 17:43 (UTC)

üks mitmekülgsemaid ja tuntumaid intellektuaale tänapäeva Eestis[viide?], ta on arvamusliider ja tunnustatud ekspert kunsti, kultuuri, reklaami ning mainekujunduse valdkonnas.[viide?]

Siin viitamine ei aita, parem loetleda tema tegevusalasid. Panin midagi hakatuseks, aga tuleb täiendada. Arvan, et seda, et ta on kunstiteadlane, kriitik ja luuletaja, pole vaja viidata, sest see tuleb hilisemast tekstist (ja teoste loetelust) välja. Teoste loetelu ja ka ei vaja eraldi viiteid, eks ole? Andres 14. juuni 2009, kell 09:56 (UTC)

Kuidas seda kontrollida, mis alal ta doktorikraadi sai? ETIS-es seda ei ole. Andres (arutelu) 10. juuni 2014, kell 15:49 (EEST)


Priimägi ütleks, et mitte tema ei avaldanud, vaid teda avaldati. Andres (arutelu) 16. aprill 2015, kell 23:27 (EEST)

Jah, tänapäeval avaldavad raamatuid kirjastused, et autorid saaksid raamatute kirjutamisele pühenduda.
Ma arvan, et seda lauset artikli alguses pole vaja, kuna artiklis allpool on need "mitmed raamatud" ja kirjastused juba täiesti konkreetselt kirjas.
("Ta on avaldanud mitmeid raamatuid ning suures mahus esseistikat ja kriitikat.") Kuriuss (arutelu) 17. aprill 2015, kell 03:41 (EEST)

Selles Ekspressi loos on Priimägi õigupoolest kõrvaline tegelane. Andres (arutelu) 8. november 2015, kell 18:52 (EET)

  1. http://paber.ekspress.ee/viewdoc/690A74F54181A9E2C225732A002C1097