Arutelu:Kuimetsa Kristlik Elava Jumala Kogudus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Keegi eemaldas siit märkuse, et pastor on Antti Loodus. Kas ta ei ole enam sealne pastor? Andres 2. mai 2006, kell 07.58 (UTC)

Paistab, et keegi on huvitatud, et see artikkel kaoks. Tuleb hoopis infot koguda. Andres 2. mai 2006, kell 15.27 (UTC)

Minu arust võiks kustutada. Siin pole muud kui välislink ja (endise?) pastori nimi. --Metsavend 8. juuli 2006, kell 12.21 (UTC)

Kogudus on reaalselt olemas. Pastor ka tuntud usulise ekstremistina, mistõttu igati asjakohane koguduse kohta ka infot avaldada.. aendaks ehk siis märgiga "aita seda artiklit teha".. – Eelneva allkirjata kommentaari kirjutas David (arutelukaastöö) 05.08.2006.


Kust on siin toodud info pärit? Andres 5. august 2006, kell 17:59 (UTC)


Minu meelest on siin ka sellist juttu, mis ei puuduta konkreetselt seda kogudust, vaid on üldisemat laadi. Andres 5. august 2006, kell 17:59 (UTC)


---

Pastor: Antti Loodus Asukoht: Raplamaa, Kaiu vald, Kuimetsa Liikmeid: 6-9 (Pastori pere kaasa arvatud)

---

Millele põhineb info? Ma arvan et see on kuritahtlik väärinfo levitamine. Koguduses on minuteada pastoRID lausa. Liimkmete arv aga on minuteada vaid koguduse juhtkonnale teada ning see on salajane informatsioon (privaatne info), kas keegi on seadust rikkund ja tahab sellest aru anda? Terve see atikkel on kellegi pime viha ja sigatsemine. Paluks Wiki hoida sellisest jamast puhtana. Selle omaarust neutraalse kogudust kirjeldava artikli kirjutajal soovitaks minna psühiaatria haigalsse ravile. Selline rämps kuulub vaid kustutamisele. – Eelneva allkirjata kommentaari kirjutas Teeline (arutelukaastöö) 18.08.2006.

Jah, see materjal sisaldas ilmselt mitteavalikku infot ja paistis olevat erapoolik.
Palun vabandust! Me ei jõua alati sammu pidada mõne kiiresti kirjutava autori kogu tegevusega.
Kui Sul on teada tõeseid avalikke andmeid, palun lisa need artiklisse.
Kas ka pastori nimi ja asukoht ning koguduse publikatsioonid on väärad? Andres 18. august 2006, kell 11:29 (UTC)
Välja tõstetud tekst; Andres 18. august 2006, kell 11:29 (UTC), tehniliselt toimetas Bioneer1)

Välja tõstetud:

Pastor: Antti Loodus

Asukoht: Raplamaa, Kaiu vald, Kuimetsa

Liikmeid: 6-9 (Pastori pere kaasa arvatud)

Ajalugu

Kuimetsa Kristlik Elava Jumala Kogudus tekkis kui Antti Loodus lõi lahku varasemast Kuimetsas tegutsenud nelipühi sugemetega kogudusest. Peamiseks lahkulöömise põhjusteks olid Antti Looduse ja kogudusevanema erimeelsused, õpetuse, võimu jms seonduvates küsimustes.

Õpetus

Kuimetsa Kristlik Elava Jumala Koguduse õpetuse aluseks, nii nagu enamikes nelipühi ja vabakoguduste puhul on määravaks pastori usulised vaated. Nelipühi ja vabakogudustel puudub ühine selgelt formuleeritud doktriin, mistõttu kogudustes isegi õpetatakse ja mõistetakse samu asju täiesti erinevalt. Nii leitakse mõnes koguduses, et naised peavad kogudusekoosolekul kandma pearätte, teises aga seda ei nõuta.

KKEJK õpetus on segu elu sõna, nelipühi, ususõna, kreatsionismi jms õpetustest.

Koguduse publikatsioone internetis[muuda lähteteksti]

Andres 18. august 2006, kell 11:29 (UTC)

nendest linkidest kõlbaks artiklisse tegelt vist ainult esimene... õlejäänutel imho pole siin miskit teha - Ahsoous 18. august 2006, kell 11:36 (UTC)

Kuidas on Kristliku Meedia veebilehed seotud kogudusega peale selle, et nende tegija (?) Antti Loodus on või on olnud koguduse pastor? Andres 25. oktoober 2006, kell 16:08 (UTC)


Teades seda kogudust, neil on oma koduleht, siis piisab sellest infost. Muu on kellegi väljamõeldis ja oletatav info. Kas need info sisestanud kodanikud on kursis, vaevalt? Ma juhuslikult tunnen inimesi sealt kogudusest ja olen ka seal käinud. See siin on väärinfo.

Piisab infost:

Väide: Kristlik Meedia (KKEJK allharu) Kas kuritahtlik või eksitusest vale info. Kaks erinevat iseseisvat organisatsiooni. Et kui neis on juhatuse liikmeid samu inimesi, siis kohe allharu?

Ajalugu - on ebatäpne info. Kogudus rajati Kuimetsasse 1995, osad liikmed olid ka varem kristlased ja käisid ka mujal koguduses. Aga see on nende isiklik asi, kuna usuvabadus ja isiku puutumatuse õigus annab selleks neile ka õiguse. Kes siin kogu aeg kõike ja kõiki eksponeerida tahab vastu nende oma tahtmist, Hetkel need inimesed veel elavad, tegemist on tegutseva kogdusega jms. vaadake ette, ka Vikipeedia redigeeriate jaoks töötavad Eesti Vabariigi seadused! Mida räägib seadus info moonutamisest laimu eesmärgil ja selle kuritahtlikust levitamises massimeedias?

Vikpeedial on ju eesti keeles kui palju areneda ja täiendada ja muuta. Milleks redigeerida neid asju, kus kodanikud ise ei taha mingit au ja kuulsust või tähelepanu, kui seda neile isegi pähe topitakse.

Jääge inimesteks!

Teeline Arvo – Eelneva allkirjata kommentaari kirjutas Teeline (arutelukaastöö) 08.01.2007.

Artiklis on ju ainult kontrollitud info. Seda, mis arutelulehel kirjas on, artikkel ju ei väida. Võiks Sinu sõnade põhjal artiklisse lisada, et kogudus rajati 1995, aga seegi vist pole avalik info. Kui arutelulehel leiduv artiklist eemaldatud tekst on häiriv, võib selle ka arutelulehelt kustutada. Andres 8. jaanuar 2007, kell 21:42 (UTC)

Ats, kas mitte "vaata ka" link sekt ning lause juhikesksusest ei ole asjatult ärritavad? Pealegi, kuidas saab juhikesksust ja liikmete arvu kontrollida? Link tundub olevat üleliigne. Artikli kustutamiseks ei näe ka mina põhjust. Aga mida Sinu arvates toimetada tuleks? Andres 10. jaanuar 2007, kell 17:50 (UTC)

Võtsin välja järgmise lause, sest see on raskesti kontrollitav ja häirib asjaosalisi:

Kogudus on väike ja toimib juhikeskselt.

Kõrvaldasin lingi artiklile Sekt, sest leian, et see pole asjakohane, pealegi häirib see asjaosalisi. Andres 10. jaanuar 2007, kell 18:25 (UTC)

Lingitud kodulehel on kogudusel see nimi mis selle artikli pealkirjas. Andres 28. september 2007, kell 20:55 (UTC)

Kas kogudus on nime muutnud ega kuulu enam Eesti Evangeelsete ja Vabakoguduste Liitu? Andres 28. september 2007, kell 20:57 (UTC)


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 12:15 (EEST)[vasta]

Kuimetsa-Harmi Vabakogudus[muuda lähteteksti]

Kas Kuimetsa-Harmi Vabakogudus (Kuimetsa-Harmi vabakogudus) on/oli sama kogudus?--Estopedist1 (arutelu) 9. aprill 2016, kell 12:57 (EEST)[vasta]

Kuimetsa-Harmi Vabakogudusega seotud probleemidest, sealt lahknenud Kuimetsa Kristlik Elava Jumala Kogudusest võid lugeda Kohila Baptistikoguduse kodulehelt: ([1]).--Juhan121 (arutelu) 9. aprill 2016, kell 13:16 (EEST)[vasta]