Arutelu:Keskvangla

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Minu meelest võiks pealkiri ikkagi olla "Patarei vangla". Andres 8. detsember 2007, kell 12:21 (UTC)

Võib ju ära ka vahetada. Ma sellepärast panin Keskvangla, et ametlikult on ta viimased 100 aastat selle nimega olnud. --Kinks 9. detsember 2007, kell 16:05 (UTC)
Arvan endiselt, et pealkiri peaks olema "Patarei vangla". Ja sõnastamisel peaks arvestama, et enam seal vanglat ei ole. Andres 1. oktoober 2009, kell 04:53 (UTC)

osa kindlustussüsteemist ?[muuda lähteteksti]

Kas Patarei on kunagi olnud osa Peeter Suure Merekindlusest?? Viimase artiklis on ka viide patarei.com-ile suwa 7. mai 2009, kell 10:43 (UTC)

Tallinn kuulus sõjakindluste nimekirja. 19. saj 20/30-ndatel ühendati kaks patareid ja valmis lõplik ühtne paekivist Topeltpatarei, mille merepoolne müür oli 7 jalga paks. Hoone võlvitud ambrasuuridest vaatas välja 43 suurtükki. Samal perioodil valmis ka Kaitsekasarmu, mida algul kasutati küll eluruumidena, kuid seda vaid tänu rahuajale. Krimmi sõja ajal 1855 aastal anti taas korraldus suurem osa Kalamaja hoonetest maha põletada. Strateegilistel kaalutlustel õhiti Topeltpatarei, Kaitsekasarmu aga suutis mahutada sel ajal üle 100 suurtüki. Krimmi sõja järgselt aga sai Venemaa aru, et Tallinna taolised kindlused on oma aja ära elanud ja Tallinn kustutati 1857. aastal maakindluste nimekirjast ja anti kaks aastat hiljem Eestimaa tsiviilkuberneri käsutusse. kalamaja

Peeter Suure Merekindlus (vene Морская Крепость имени Императора Петра Великого, tegelikult Keiser Peeter Suure merekindlus) on rannapatareide ja maismaakindlustiste vöönd, mis rajati Tallinna ja Porkkala ümbrusse ning nendevahelistele saartele ajavahemikul 1912 kuni 1918.


NOSSER 15. mai 2009, kell 11:12 (UTC)


Kopipeist[muuda lähteteksti]

Taivo. Kõik need viited on võetud kuuelt erinevalt leheküljelt ja korrektselt viidatud. Seega on see artikkel viiest kohast "kopipeist". Sellist teksti ei tohigi ise välja mõelda, vaid tuleb kasutada allikaid ja neid viidata. Miks sa ainult ühe kopipeisti lingi panid? Allika ümbersõnastamine ilma viitamiseta on keelatud tegevus, "kopipeist " viitamisega on akadeemiliselt tavapärane käsitlus. Soovitaks sellist viitamist ka ülejäänud viki artiklitele :D

Ümber sõnastamata jätmine koos viitamisega on ka keelatud, kui tegu pole tsitaadiga. Tsiteerimiseks peab olema konkreetne põhjus. Andres 10. juuni 2010, kell 02:24 (EEST)


Katkine link 2[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 10:47 (EEST)