Arutelu:Jazgulami keel

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Võib-olla hoopis jazgulaami keel? [1] Ingliskeelne nimetus on üpris asjassepuutumatu, eriti terve hulk inglskeelseid nimetusi. Pealekauba on olemas otseviit ingliskeelsele vikile. Usutunnistusest vist ei ole keele kõnelejate puhul mõtet rääkida. – Seda ehk jazgulaamide puhul. 17. juuni 2009, kell 10:48 (UTC)

Nõus eelkõnelejaga (palun kirjuta nimi alla). Osa materjali puudutab vastavat rahvast või etnilist rühma.
Nime kohta peaks Peeter Pällilt küsima. Andres 17. juuni 2009, kell 11:35 (UTC)

Usutunnis[muuda lähteteksti]

Ei puutu muidugi asjasse. Ilmselt pärinevad andmed mõnelt piiblitõlkijate entusiastlikult rühmalt.

Virgemad vikkijad võivad muidugi need vastava rahva artiklitesse ümber tõsta, aga oleks lugeja mõnitamine, kui meil pole peale nende kahe lause neisse artikleisse midagi kirjutada.

Teisalt on nende pedantne eemaldamine artiklist ainult niigi kehvakest eestikeelset inforuumi vaesustav.

--Mutianpu 17. juuni 2009, kell 12:30 (UTC)

Mõte ei ole Vikipeediast üldse eemaldada, vaid teha vastava rahva või etnilise rühma kohta eraldi artikkel ning panna nad sinna. Andres 17. juuni 2009, kell 12:46 (UTC)

teha vastava rahva või etnilise rühma kohta eraldi artikkel ning panna nad sinna[muuda lähteteksti]

Nõus, aga minu jutust kustutas keegi tubli inimene need laused lihtsalt maha. Mul poleks selle vastu midagi, kui ta need kuhugi ümber tõstaks ja vastavale rahvale viitaks või juhul, kui ta kindlasti teab, et see info on lausvale, siis võiks seda ju sealt ka kustutada ja viisakuse poolest viidata mõnele põhjendusele. --Mutianpu 17. juuni 2009, kell 12:55 (UTC)

Muidugi nii ei oleks tohtinud teha. Aga äkki Sa teed siis jazgulamide (või jazgulaamide) kohta artikli ja paned rahva kohta käivad andmed sinna. Andres 17. juuni 2009, kell 13:02 (UTC)