Arutelu:Järjestus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Jaan Vajakas, Sa teed head tööd. Su kaastöö on asjatundlik ja korrektselt vormistatud. Tegin siiski mõned parandused. Kui need Sulle ei meeldi, siis esita vastuväited.

Võtsin kursiivi ära, sest pean seda ülearuseks. Asendasin sõna "suvaline" sõnaühendiga "mis tahes", mis on minu meelest keeleliselt parem.

Peale selle, arvan, et lingi Range järjestus eemaldamine oli enneaegne. Arutelu ei ole veel lõppenud. Arvan endiselt, et range järjestuse kohta peaks olema eraldi artikkel, sest tegu on eraldi mõistega. Kuigi rangete (osaliste) järjestuste ja osaliste (mitterangete) järjestuste vahel on üksühene vastavus, ei ole range järjestus osalise järjestuse erijuht. Range järjestus mittetühjal hulgal ei ole kunagi osaline järjestus ja ümberpöördult. Nende seoste omadused on erinevad. Kui oleksid eraldi artiklid, tuleks see paremini välja. Andres 4. jaanuar 2007, kell 12:13 (UTC)

Olgu siis. Panin viida "rangele järjestusele" tagasi ning tegin range järjestuse kohta lühikese artikli.--Jaan Vajakas 15. jaanuar 2007, kell 23:20 (UTC)

Millised on selle artikli vasted muukeelsetes vikipeediates (näit. inglise, prantsuse)? --Andrus Kallastu 31. august 2007, kell 06:55 (UTC)

Päris täpset vastet vist ei ole, inglise keeles umbes vastab en:Order theory, prantsuse fr:Relation d'ordre räägib järjestusest osalise järjestuse mõttes. Andres 31. august 2007, kell 08:31 (UTC)
Ma jätsin vikilingid ära, sest need on ebatäpsed. Need kujunevad tahes-tahtmata eksitavateks, sest täpselt samateemalist artiklit pole. Andres 31. august 2007, kell 14:20 (UTC)
Kas saksa de:Reihenfolge vastab sellele artiklile?--Andrus Kallastu 4. mai 2008, kell 12:07 (UTC)
Tolle sõna võib tõlkida sõnaga "järjestus", aga mõiste ei ole sama, sest seal ei ole jutt binaarsest seosest. Pealegi on see lehekülg siin pigem täpsustusleht. Andres 4. mai 2008, kell 12:32 (UTC)
Mis kategooriasse see sakslaste artikkel kuuluks meie süsteemis?--Andrus Kallastu 4. mai 2008, kell 13:21 (UTC)
Ei oska öelda. Otseselt matemaatika mõiste see ei paista olevat, ja ma ei saa sellest jutust hästi aru. Andres 4. mai 2008, kell 13:28 (UTC)

Alusta arutelu lehekülje "Järjestus" üle

Alusta arutelu