Arutelu:Interneti tööpõhimõte

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Aga definitsioon? --Oop (arutelu) 15. mai 2018, kell 10:10 (EEST)

Minu arvates ei ole vajalik mainida, et interneti tööpõhimõte on viis kuidas internet töötab. Nimi on iseenesest mõistetav. Ei ole vaja üldmõistetavaid sõnu hakata defineerima. Kui keegi arvab, et definitsioon on vajalik, siis palun väga, saab alati lisada.

Sel juhul ei ole sa entsüklopeediaartikli kui žanriga nähtavasti eriti hästi tuttav. Entsüklopeedia põhineb väga suures osas sellel, et "üldmõistetavad" mõisted (mitte sõnad, vaid mõisted, need on kaks eri asja) defineeritakse ja seletatakse lahti. Defineerimise käigus ilmneb tihtipeale, kui erinevalt "üldmõistetavat" mõistetakse. "Interneti tööpõhimõtet" näiteks saab kirjeldada väga mitmel moel, mõni säärane kirjeldus hõlmab tegelikult ka teisi võrke ja mõnest jääb üht-teist välja. Omaette küsimus on muidugi, kas "Interneti tööpõhimõte" on üldse eraldiseisev mõiste, mis vajab omaette artiklit, või peaks see olema artiklis "Internet" - me ei tee ju artikleid "Sünkrofasotroni tööpõhimõte", "Tulumaksu tööpõhimõte" või "Reha tööpõhimõte", nende toimimist kirjeldatakse artiklites "Sünkrofasotron", "Tulumaks" ja "Reha". Tõsi, ega suurem osa tekstist praegu entsüklopeedilise teksti nõuetele vastagi, kohati on tegu pigem rohkete kirjavigadega heietusega (kohati on sisu jällegi olemas, ainult eesti keelde tuleks panna). Viitamisest las räägib keegi teine, näitan näpuga vaid ühele veale: Vikipeedia ise ei sobi allikaks, viidata tuleks väidete algallikatele. --Oop (arutelu) 16. mai 2018, kell 14:41 (EEST)
Nõus, et praegusel kujul ei vaja definitsiooni, aga tasub vist kaaluda materjali liitmist muude artiklitega. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 16. mai 2018, kell 16:03 (EEST)