Arutelu:Igiliikur

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

ja sobiksid suurepäraselt anda koolidele füüsika tundides harjutamiseks.

Mida nimelt tuleb harjutada? Andres 4. aprill 2007, kell 00:37 (UTC)
Panin selle teises sõnastuses. --Jaan513 17. aprill 2009, kell 16:23 (UTC)

Tippteadlased unistavad endiselt. Olen kuulnud/lugenud, et unistatakse tohutult suurte masinate loomisest kuhugile avakosmosesse, mis vaakumi nullenergia või mingi muu (hetkel) ulmelise nähtuse ära kasutavad ja niiöelda mitte millestki energiat toodavad. Olen kuulnud, et tõepoolest olla kindlaks tehtud, et vaakumis tekivad aeg-ajalt aineosakesed ning kaovad siis taas. Ei ole teada, kas need tõesti tekivad mitte millesti, on seal tegemist mingi tunnelleerumise või telepordi sarnase efektiga (ehk see osake tuleb antud ruumiosasse mujalt - kas väga kaugelt või lähedalt). --Mihkel Väljaots 01.03.2011 kell 17:20

Igiliikuri projektid sobivad koolipoistele harjutamiseks selles mõttes, et otsigu üles konkreetne viga ja põhjendage täpsemalt ära miks seade ei tööta. Põhjendamiseks piisab tihti keskkooli füüsika valemite tundmisest. Näiteks teatakse, et trafoga saab tõsta pinget ja voolu. Ei tea, et neid ei saa korraga tõsta, võimsus jääb samaks.

   kui eeldada, et maailm on igavene ja seni ei ole soojusurma tekkinud siis Kosmose mastaabis ilmselt termodünaamika teine seadus tõesti ei pruugi kehtida. Petised aga müüvad igiliikurite projekte kergeusklikele, kutsuvad investeerima. --Lembit.Soolo (arutelu) 6. märts 2017, kell 09:40 (EET)