Arutelu:Homoseksuaalsuse teemaline sõnavara

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Drawing-Gay flag.png See artikkel pakub huvi Vikiprojektile LGBT, mille eesmärgiks on täiustada LGBT temaatilisi artikleid.

See pole hea pealkiri, sest kaugeltki mitte kõik väljendid, millest siin juttu on, pole terminid, ja enamasti ei käi need homoseksuaalsuse, vaid homoseksuaalsete inimeste kohta. Andres (arutelu) 1. juuni 2017, kell 00:49 (EEST)

Oskad sa soovitada, kuidas seda paremaks teha? Sama probleem tekiks ju siis, kui me nimetaks pealkirja ümber "... homosekusaalsete inimeste kohta". Kui eriti täpne olla, siis peaks see olema stiilis: "Nimetused homoseksuaalsuse ja homoseksuaalsete inimeste kohta". See on aga minu arvates liiga pikk ja lohisev ning ei sobi korralikuks pealkirjaks. Mina eelistaksin varianti, et jätta sõna "homoseksuaalsus" sisse katusemõistena. Ehkki tõesti räägitakse ka homoseksuaalsetest inimestest, on need mõisted omavahel sageli läbi põimunud. Nt. artiklis mõiste homoseksuaalsus ja homoseksuaal (siit: homoseksuaalne mees ehk gei, naine ehk lesbi jne); uranimus, urning ja urnide. Mina leian, et kas 1) tuleb teha kaks artiklit (inimese ja nähtuse kohta) või 2) käsitleda homoseksuaalsust katusemõistena, mille alla saab liigitaa ka homoseksuaalsed inimesed.
Mida eelistad sõna "termin" asemel. Nimetus? Mõiste? --Taavik27 (arutelu) 1. juuni 2017, kell 18:13 (EEST)
Homoseksuaalsuse teemaline sõnavara. Andres (arutelu) 1. juuni 2017, kell 23:43 (EEST)
Kas kasutada pealkirjana "Homoseksuaalsuseteemaline sõnavara"? Artiklis LGBT tegi Kuriuss sellise muutuse.--Taavik27 (arutelu) 19. juuni 2017, kell 15:47 (EEST)