Arutelu:Harilik kakaopuu

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kakaopuu pole monotüüpne (ühe liigiga) perekond--Dj Capricorn 29. mai 2009, kell 19:40 (UTC)


Kust pärineb perekonna eestikeelne nimetus?--Dj Capricorn 29. mai 2009, kell 21:09 (UTC)

Artiklis on selgitatud, mida ladina- ja kreekakeelne nimetus Theobroma tähendab. Ma ei näe põhjust mitte nimetada perekonda kakaopuuks. Aga sina? Taivo 29. mai 2009, kell 22:31 (UTC)
Näiteks siin on öeldud, et perekond on kakaopuu.--WooteleF 30. mai 2009, kell 03:17 (UTC)
ma olen nõus, et perekonna nimi on kakaopuu, kuid näiteks Eesti taimede andmebaas seda ei kajasta, siit ka kahtlus nime "legaalsusest"; liiati pole tegu perekonnaga, kus oleks üks liik, ehkki tõesti tegu on tüüpliigiga--Dj Capricorn 30. mai 2009, kell 05:42 (UTC)
Minu meelest probleemi pole. Kui liigi nimi on harilik kakaopuu, siis perekonna nimi peab olema kakaopuu. Andres 30. mai 2009, kell 05:55 (UTC)

Palun täpsustust[muuda lähteteksti]

Toime[muuda lähteteksti]

Kakao on kõrge toiteväärtusega, aitab kaasa seedimisele, suurendab kuseeritust, vähendab allergiat, hõlbustab hingamist ja ergutab südant. Kakaod ja kakaovõid kasutatakse mõningal määral ka astma, kopsupõletiku, köha ja külmetuse raviks ning tselluliidi, hemorroidide ja kõrgvererõhutõve e hüpertoonia ravis. Kakaopuu õitest valmistatakse Kesk-Ameerikas jooki väsimuse vastu, jahvatatud seemneid peetakse aga südametoonikuks.[1]

1.Professional Guide to Diseases, 9th Edition, 2008, Lippincott Williams&Wilkins, ISBN 0 7817-7899-9,Google`i raamat

anaeroobne tselluliit, lk 930 -rakupõletik orbitaalne tselluliit, lk 659- vastavate kudede infektsioon


2. "Meditsiinisõnastik", 2004, Kirjastus Medicina, ISBN 9985-829-55-7

tselluliit- rakupõletik, bateriaalne, väiksemahuline rasvaladestis (kosmoloogias) , lk 788

3.aprill 2013, 11:30 Mariina

Viidatud allikas ei ole seda täpsustatud, aga nähtavasti mõeldakse väiksemamahulist rasvaladestust. Andres (arutelu) 3. aprill 2013, kell 11:52 (EEST)


Hästi,Andres: ma panen üldlevinud täpsustuse sulgudesse ,so väiksemahuline rasvaladestis, sest sisemised ja muud rakupõletikud ei pruugi meditsiinilise diagnoosi kõlapinda kanda võtta......- Geneetika kaudu kannab kakaopuu koos viljadega ning äratarbituna kõik eelpoolnimetatud põletikulised ning neurokeemilised protsessid kenasti välja ja jääb ülegi veel...... aga jah viki kaudu vaja rohkem tõestust. Sõltuvushäire püüdsin sõnastada selliselt, et teadmishuvilisel oleks võimalik ka ise läbi mõelda, sest kakaopuu eluviljad ei ole igapäevases normaalses tarbimises sõltuvusttekitavaks osutunud (ehk küll pisut kangem kui rukkileivaviil ja võib-olla) -peale tarbija enda eelistuste aga praegu on mul vara põhjendada, sest roomajaaju inimeste kaudu seletatuna ei luba arvata ka angliseviki kaudu öeldut.

03.aprill 2013, 12:13, Mariina


Fermenteeritud kakaoubade ====keemiline koostis====

Ma püüan alustuseks rühmitada nimetatud keemilised ühendid 2 klassi:

1. Primaarsed metaboliidid (ing k primary metabolites)

2. Sekundaarsed metaboliidid (ing k secondary metabolites)

Rühmitamist pidasin vajalikuks, juhuks kui artikkel avaneb ning osutub vajalikuks avada ka taimede eluga seonduvat ning kui tekib arutelu kakaopuu suhetest kasvukoha pinnasega, muundatud genoomide ja või kakaopuu haiguste jms.(hetkel on kirjas üksnes inimravi lühiaspekte). Aga ka inimeste lümfiringlusega ning haigustega seonduvalt, milliseid ühendeid ja mil viisil on tarbitud kakaotooted võimelised komplekteerima ning kuidas neid ühendeid toiduna mõistlikult tarbida jne. jne.....

04.aprill 2013 11:28 Mariina

  1. Viitamistõrge: Vigane <ref>-silt. Viide nimega S. Piippo, U. Salo on ilma tekstita.