Arutelu:Gorillaz

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

tegin 2D-s väikese paranduse, siis kindlasti on 2D geomeetrilise/arvutigraafika mõistena tunduvalt rohkem tuntud, kui Gorillaz'i liige. en:2D (Gorillaz)--Hendrix 10. november 2007, kell 08:33 (UTC)

Kui tehakse sulgudega link, siis tuleb veenduda selles, et ikma sukgudeta pealkirja juurest ka vastav link läheb. Praegu see nii ei ole.
vabandan oma juhmust, kuid ei saa aru...--Hendrix 10. november 2007, kell 13:33 (UTC)
Kui Sa teed lingi "2D (Gorillaz)", siis Sa pead tagama, et sama link oleks ka leheküljel "2D" kohe alguses või leheküljel "2D (täpsustus)", millele sealt on viidatud. Andres 10. november 2007, kell 14:55 (UTC)
sain aru.--Hendrix 10. november 2007, kell 15:01 (UTC)
Peale selle, 2D ei ole eesti keele sõna. Andres 10. november 2007, kell 13:29 (UTC)

Kui "2D" siin mõeldud tähenduses artikli pealkirjaks ei sobi, peaks see pealkiri jääma Gorillaze liikmele. Mina igatahes leian, et ei sobi, ja ümbersuunamise fakt ise näitab seda. Aga ümber suunatud on kahtlasele leheküljele. Andres 10. november 2007, kell 14:55 (UTC)

Lisainfo[muuda lähteteksti]

Gorillaz sündis kui esimene virtuaalne hip-hop grupp, ühendades Dan "The Automator" Nakamura, Bluri Damon Albarni, Cibo Matto Miho Hatori, Tom Tom Clubi Tina Weymouthi ja Chris Frantzi muusikalisi talente ning kultuskoomiksi "Tank Girl" looja Jamie Heweletti köitvaid visuaale.

Lisaks on fiktiivkvarteti taustal tegelevad ka Nakamura kaaslased kooslusest Deltron 3030- Kid Koala ja Del tha Funkee Homosapien. Virtuaalnelik ise koosneb järgmistest olenditest: armas, ent udupäine klahvpillimängija/laulja 2-D, hirmuäratav ning võimalik, et isegi saatanlik bassist ja bändi "aju" Murdoc; samaaegselt nii soulilaulja Chaka Khanist, kui USA islamiliidrist Farrakhanist inspireeritud trummar Russel, kelle üle võimutsevad funkfantoomid, kes aeg-ajalt zombiestiilis räpiga üles astuvad; ning kümneaastane jaapanlasest kitarrivirtuoos ning sõjakunstide meister Noodle.

Gorillaz debüteeris 2000. aasta lõpul EPga "Tomorrow Comes Today", milliele järgnes kohe 2001. aasta alguses singel "Clint Eastwood". Omanimeline täispikk esikalbum ilmus sama aasta kevadel. Debüütalbumit saatis ülemaailmne edu, USAs see plaatinaplaadiks. Ärihaid bändi taga olid kiired reageerima, 2002. aastal anti välja b-poolte kogu "G-Sides", DVD "Phase one: Celebrity takedown" ning dubist inspireeritud remiksalbum "Laika Come Home". Bänd võttis mõneks ajaks hoo maha, kui Albarn asus tööle Bluri seitsmenda albumi, 2003. aastal ilmunud "Think Tank" kallal.

Kui ta oli valmis alustama tööd Gorillaze teise albumi valmistamiseks, pöördus Albran Danger Mouse'i poole(kurikuulus DJ ja praegune Gnarls Barkley liige, kelle tuntumaid töid on "The Grey Album", mille koostisosadena on kasutatud biitlite valget albumit("White Album") ning Jay-Z musta albumit ("Black Album"), mis on omavahel põhjalikult segamini aetud)