Arutelu:Georg Friedrich Händel

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas Händeli puhul oleks ehk õige kategoriseerida teda lisaks Saksamaa heliloojatele ka Inglismaa heliloojate hulka?ML 22. juuli 2007, kell 15:22 (UTC)

Mõlemasse. - Urmas 22. juuli 2007, kell 15:23 (UTC)
Kategooriat "Inglismaa heliloojad" ei ole, ega ka "Suurbritannia heliloojaid". Kategoorias "Inimesed riigiti" on olemas "Suurbritannia inimesed" ja "Šotimaa inimesed", aga ei ole "Inglismaa inimesi". Millise lähenemise peaks valima? Kas "Šotimaa inimesed" on vajalik kategooria ja kas kõik sinna kategoriseeritud inimesed peaksid sel juhul kuuluma ka "Suurbritannia ..." alla, ja kas siis tuleks teha ka "Inglismaa inimesed" jne?ML 22. juuli 2007, kell 15:36 (UTC)

Taivo, kui Sina loobud, kes siis toimetab? Andres 5. juuni 2009, kell 10:27 (UTC)


Händel reisis palju, elas 50 aastat inglismaal, oli poissmees, polnud peret,skandaalne,töökas, ründav, sügavalt egoistlik, sai kuulsaks juba oma eluajal, kirjutas oopereid ja oratooriumeid, 7aastaselt pälvis hertsogi tähelepanu, isa tahtis,et ta õpiks juristiks,11aastaselt olid ta muusikateosed küpsed,muusikale sai pühendada alles peale isa surma. Inglismaa peab teda oma heliloojaks,tänapäevani toimuvad londonis tema nimelised festivalid - Eemaldasin selle ilmselt põhikooli muusikaajaloo konspektist pärit lõigu.--WooteleF 5. juuni 2009, kell 10:31 (UTC)


Oluline on see et Händeli sünnikuupäevaks 23.veebruar on vana kalendri järgi. Uue kalendri järgi oli hoopis 5.märts 1685. --Jyriorel