Arutelu:GameStopi lühilüps

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Arutelu:GameStopi short squeeze)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pealkirjaks tuleb midagi muud panna. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 3. veebruar 2021, kell 15:40 (EET)

Artikli algatamine on igati tervitatav, aga nime peaks ümber muutma küll. Iseasi, et short squeeze vist ei oma eestikeelset vastet? Samas võime selle ju ka välja mõelda... Ivo (arutelu) 3. veebruar 2021, kell 16:53 (EET)
Kardan, et seda pole võimalik kuigi kenasti tõlkida. Alternatiivselt võiks olla nt prantsuse viki eeskujul "GameStopi aktsiaafäär" vms. Geenius.ee pakub varianti "GameStopi aktsiafiasko", võib-olla leidub veel midagi. Artikli algatamise osas iseenesest muidugi nõus. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 3. veebruar 2021, kell 18:01 (EET)
Hetkel ei näi nagu põhjendatud seda afääriks, fiaskoks, vms nimetada. Pigem "GameStopi aktsiamüügijuhtum", "GameStopi aktsia hinnatõus 2021. aastal" vms. Ja "short squeeze" vajaks ikkagi omakeelset vastet. Tarmo Jüristo pakkus "lühilüps", mis oleks ka igati suupärane vaste. Ivo (arutelu) 3. veebruar 2021, kell 19:16 (EET)
Mitte, et draamat tekitada, aga me oleme yldiselt pyydnud vältida uute nimetuste jmt leiutamist. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 4. veebruar 2021, kell 18:11 (EET)
Nt EKI direktori meelest võiks Vikipeedia vabalt terminiloomega tegeleda. Ivo (arutelu) 4. veebruar 2021, kell 20:05 (EET)
Seljuhul võiks samuti kasutada paikapanevaid arutlusi ja hääletusi, mitte tagatubasid. Boreaallane (arutelu) 4. veebruar 2021, kell 20:29 (EET)
Kus sa mõnda tagatuba näed? Ivo (arutelu) 4. veebruar 2021, kell 20:30 (EET)
Igatahes vahva, kui EKI ja Vikipeedia suudaks sünergiliselt lingvistiliste hooldustöödega tegeleda. Boreaallane (arutelu) 4. veebruar 2021, kell 20:46 (EET)
Mõne lihtsamini tõlgitava termini puhul on see ehk mõeldavam, kui varasem vaste eestikeelsetes allikates tõesti puudub. Aga üldiselt oleks see libe tee, mis Vikipeedia usaldusväärsusele hästi ei mõju. Vikipeedia esituses peaks reeglina lähtuma teistest allikatest, mitte ise asju juurutama. Ei tahaks anda eeskuju ka terminitele "ülikõrguja", "soovõrdne keel" ja muule taolisele, mida mõni siin hiljuti juurutada on püüdnud.
See "lühilüps" on praeguse seisuga nähtavasti juhuslik pakkumine. Minu meelest võiks siin artiklis esialgu eelistada mingit üldisemat kirjeldust, kas või ülaltoodud "aktsiamüügijuhtumit". Pikne 4. veebruar 2021, kell 22:13 (EET)