Arutelu:Euroopa Liidust väljaastumine

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

ametiühingu ametlikud laienemised toimuvad

Mis see tähendab? Andres (arutelu) 27. detsember 2018, kell 20:44 (EET)

Territooriumide lahkumised ei kuulu selle artikli teema alla. Andres (arutelu) 27. detsember 2018, kell 20:44 (EET)

Kui artikli sisu on määratletud kujul "Euroopa Liidust väljaastumine on õiguslik ja poliitiline protsess, millal Euroopa Liidu liikmesriik lakkab olemast ELi liige.", siis jah, ei kuulu. Aga autor ilmselt tahab, et kuuluks, ja tõepoolest, ka sellest peab saama kuskil rääkida. Pealkirjas ju riiki nimetatud ei ole, seepoolest justkui võiks, kui määratlus artikli alguses ära parandada. ("Protsess, millal" on niikuinii keeleliselt vigane.) Küsimus on, kas territooriumi lahkumist võib pidada väljaastumiseks (ja kui territoorium tahab tuppa tagasi, siis sisseastumiseks) või peaks selle kohta kasutama mingit muud terminit. --Ehitaja (arutelu) 27. detsember 2018, kell 21:45 (EET)
Nojah, probleem on juba inglise vikis, kus on sama äpardunult öeldud, et "withdrawal" käib ainult liikmesriikide kohta ja siis kaks lõiku hiljem kirjeldatud, kuidas territooriumid on riburada muudkui "withdrawn". --Ehitaja (arutelu) 27. detsember 2018, kell 21:49 (EET)

Minu meelest "väljaastumine" saab käia ainult riigi kohta. Territooriumide lahkumine on teine asi, minu meelest ei tuleks seda samasse artiklisse panna. Pealegi on jutt ka ajast, mil EL-i ei olnud. Andres (arutelu) 28. detsember 2018, kell 16:20 (EET)