Arutelu:Eesti Leegioni Sõprade Klubi

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

[20. Eesti Relvagrenaderide SS-diviis|Teises Vabadussõjas] <- See siselink peaks ilmselt kandma nime "Teises maailmasõjas". Või kui tõesti mõeldud "Teist vabadussõda" (kuna näha, et keegi on sõna 'maailmasõda' spetsiaalselt 'vabadussõjaga' asendanud), siis see entsüklopeediasse ilmselt ikkagi ei sobi, kuna meie ametlikus ajalookäsitles selline mõiste puudub. Ma ilmselt saan aru, et selle peale on tuldud, kuna paljud Saksa poole peal põhimõtteliselt Eesti vabaduse eest sõdisid, aga professionaalsed ajaloolased ilmselt erinevatel põhjustel sellises konkreetses mõistes kokku ei lepiks.

Teiseks ei viita see sama siselink päris õigle asjale. Kui tarvilik 20. Eesti Relvagrenaderide SS-diviisle viidata, siis tuleks jutt nii sõnastada, et ilma edasise uurimiseta on selge, kuidas see Eesti Leegioniga, mille sõprade seltsiga tegu, seotud on.--195.50.204.65 20. jaanuar 2009, kell 14:46 (UTC)


Panin Teise Vabadussõja asemele Teine maailmasõda. Djreichsfuhrer 25. jaanuar 2009, kell 22:07 (UTC)


Tuleks kirjutada ka miks peab see klubi end selle sõjaaegse klubi järeltulijaks.--WooteleF 2. veebruar 2009, kell 15:44 (UTC)

Leegionäride toetuse kohta ja noorte kasvatus töö kohta peaks olema antud viide. Väide nagu asuks ELSK peakorter ja juhatus Haapsalus on küsitav. Teada on, et Haapsalus elab ELSK hingeline juht Andri Ollema, kuid juhatuse liige Tauno Rahnu elab näiteks Tartus (kui ta vahepeal Haapsallu pole kolinud).

Oot-oot... Kas on kaks Andri Ollemaad? Andres 8. jaanuar 2010, kell 07:34 (UTC)

Vabandust, minu viga. Parandused on sisse viidud.

Kuna Eesti Rahva Tänumedali peamiseks eestvedajaks oli siiski noortekolonn, siis vahetasin ka vastavalt korraldajate kohad.